Drożdże- jako lek na długie i zdrowe włosy!

22 marca 2015

Hej kochani.
Drożdże są stosowane w przemyśle spożywczym: w piekarnictwie, produkcji piwa lub wina. Drożdże możemy podzielić na piwne, piekarnicze, kefirowe i winne. Najczęściej stosowane są drożdże piekarnicze i właśnie o nich będzie dzisiaj mowa.

Drożdże zawierają dużą ilość witamin z grupy B, która odpowiada za kondycję włosów oraz cery. Drożdże mają w sobie również cynk, selen oraz miedź.
Regularne picie drożdży nie tylko poprawi kondycję naszych włosów ale również przyśpieszy ich porost. Drożdże mają również wpływ na cerę oraz na paznokcie. Lecz mogą mieć również wady m.in. to, że jeżeli nie zalejemy ich wrzątkiem wody to możemy nabawić się jakieś choroby i u niektórych może na twarzy pojawić się wysyp taki jaki jest podczas okresu ale to po kilku dniach powinno zniknąć.
Drożdże wyjmujemy z opakowania i kroimy tak aby powstało 6 kostek (na zdjęciu wyżej zaznaczyłam jak ja je kroję). Bierzemy jedną kostkę i kruszymy do szklanki. Następnie zalewamy wrzątkiem wody. Ja leję na oko i u mnie wychodzi gdzieś tak do połowy szklanki. Czasami mniej. Bardzo jest ważne aby tego nie zalewać zimną czy ciepłą wodą tylko to musi być wrzątek. Gdyż gorąca woda musi zabić bakterie, które znajdują się w drożdżach aby nic nam się nie stało.
Po 15-20 minutach napój jest już gotowy do picia. Za pierwszym razem jest to bardzo nie dobre. Ale po jakimś czasie możemy się przyzwyczaić. Możemy również miksturę posłodzić albo wsypać kilka łyżek kakao aby smak był lepszy.
Taki napój pijemy jeden lub dwa razy na dzień. Trzeba pamiętać aby po miesiącu lub dwóch zrobić przerwę od picia, ponieważ włosy zamiast nam rosnąć mogą wypadać.
Ja rok temu piłam je aby polepszyć stan mojej cery. W tym roku również piję aby przyśpieszyć porost włosów. Mam nadzieję, że post pomocny i skorzystacie z niego.
                                                           Byee!37

Copyright © Szablon wykonany przez My pastel life