Moja rutyna- czyli jak dbam o twarz

16 sierpnia 2015

Hej kochani!
Jak każda dziewczyna pragnę olśniewająco wyglądać, ale jak to u nas bywa, czasami wyskoczy niechciany pryszcz albo krostka. W dzisiejszym poście pokaże Wam moją pielęgnację cery.
Muszę się przyznać, że malować zaczęłam się dopiero pod koniec gimnazjum. Od zawsze rodzina powtarzała mi, abym będąc, małym dzieckiem szybko nie zaczynała się malować, gdyż moja cera tego nie potrzebuje. A ja się tego trzymałam.
W dzisiejszych czasach można zobaczyć, że coraz to młodsze dziewczyny zaczynają, się malować a według mnie jest to totalną głupotą. Gdyż takie młode kobitki jeszcze tego nie potrzebują.
Szczerze mówiąc, nie mam zielonego pojęcia, jaki mam typ cery. Trudno to ocenić, ale wydaje mi się, że jest ona mieszana. Wiem na pewno, że jest trądzikowa.
Pierwszą rzeczą, jaką używam, jest to pianka do oczyszczania porów. Myję nią twarz tylko wieczorem. Kupiłam ją niedawno i szybko mi się spodobała. Bardzo dobrze ją się zmywa z twarzy.
Następnie jest to żel do mycia twarzy. Używam go 2-3 razy tygodniowo i trzymam na twarzy 15-20 min jako maseczka.
Kolejnym produktem jest to żel do mycia twarzy z under twenty i używam go do zmywania makijażu. Genialnie zmywa makijaż!  Kiedyś gdzieś czytałam, że rano nie powinno się myć twarzy żelami, że tylko wystarczy samą wodą, a potem przemyć twarz tonikiem. Gdyż żele wysuszają twarz, a przez noc wytwarza się naturalne pH na cerze.
Następną rzeczą jest miód. Tak miód spożywczy. Używam go 1-2 razy tygodniowo jako maseczka i trzymam na twarzy 30-40 min. Jest świetnym, domowym sposobem na trądzik.

Jakich kosmetyków używam do makijażu?
Jako pierwszy kosmetyk jest to krem BB z under twenty. Używam go praktycznie codziennie i jest genialny jako podkład. Chociaż nie do końca dobrze kryje niedoskonałości, ale na lato jest okaj.
Następną rzeczą jest tusz do rzęs. Nie ma co tu dużo opowiadać. Jak dla mnie jest świetny. Jest on wodoodporny dlatego czasami ciężko go zmyć.
Kolejną rzeczą jest korektor. Używam go tylko do zdjęć lub gdy muszę gdzieś wyjść.
Następną rzeczą jest puder. Używam go bardzo, bardzo rzadko, wtedy gdy muszę, zrobić zdjęcia a krem nie radzi sobie z zakryciem niedoskonałości.
Ostatnią rzeczą są masełka i pomadki. Aby podkreślić usta. Nie przepadam za szminkami i błyszczykami. Dlatego te dwie rzeczy są dla mnie genialne.
I to z kosmetyków byłoby wszystko. Nie jest tego za dużo, ale nie chcę przeciążać mojej cery zwłaszcza wtedy gdy zwalczam trądzik (jeśli chcielibyście, to kiedyś mogłabym napisać post o moich sposobach na trądzik).
W komentarzach piszcie czy używacie podobnych kosmetyków.

Chcesz być na bieżąco, polub!

17

Copyright © Szablon wykonany przez My pastel life