Czy moda na blogi przemija?

9 grudnia 2016

Hej kochani!
Czy moda na blogi przemija? Każdy może zadać sobie te pytanie i na nie odpowiedzieć. Coraz więcej osób przestaje pisać, albo bardzo rzadko coś doda. Czy to oznacza, koniec blogów? Otóż nie, blogi będą istnieć póki będzie trwała pasja do nich. Nie będę tutaj wymieniać ludzi, którzy przestali pisać, bo każdy kto czyta jakieś blogi sam się zorientuje. Niektórzy usprawiedliwiają to tym, że w internecie powstają cały czas jakieś nowe strony. Inni mówią, że już nic nie da się oryginalnego wymyślić. A trzecia grupa usprawiedliwia tym, że teraz mało kto pisze z pasją. Większość osób pisze dla zysków. Każdą z tych grup postaram się scharakteryzować.
1. W internecie powstają cały czas nowe blogi
Nie widzę w tym nic dziwnego. Blogowanie może być pasją każdego z nas. Każdy ma do tego prawo. I my nie zabronimy tej osobie, mówiąc usuń to bo nie potrafisz się wysłowić, albo nie da się tego czytać. Oczywiście takie blogi istnieją, które wymagają dużej poprawki i nie mówię tu o tekst ale również o wygląd.

2. Brak oryginalnych pomysłów
Mamy dwudziesty pierwszy wiek. Nic dziwnego, że trudno cokolwiek wymyślić. Jeśli jednego dnia do internetu wleci jakiś oryginał a na drugi dzień każdy już o tym pisze. I każdy mówi, że to jego pomysł.

3. Nikt już nie pisze z pasją
Aby powstał jakiś dobry tekst potrzeba trochę przy nim posiedzieć ale również potrzeba odrobiny pasji. Znam dziewczynę, która twierdzi, że blogowanie to jej pasja, że ona nie piszę dla zysków. Kto twierdzi inaczej już może z nią nie rozmawiać, bo cię zablokuje gdzie tylko się da. A na grupach w komentarzach pisze obs za obs. gdy wejdziesz na jej bloga same reklamy. I gdzie ta pasja? Brak.
Ja ostatnio też piszę jak chcę, raz mówię, że już wracam i że posty będą regularnie a na drugi dzień nie ma tych postów i znowu jest przerwa. Czasami się zastanawiałam czy potrzebny jest mi ten blog. Jestem już dorosła i mogłam z niego wyrosnąć. Ale nigdy nie wyrosnę z pasji. Dlatego postaram się wrócić na dobre i na razie posty będą pojawiać się raz w tygodniu, inaczej nie dam rady bo mam szkołę a w tym roku muszę się wziąć solidnie do nauki. Do następnego!


31

Copyright © Szablon wykonany przez My pastel life