• LIFESTYLE
  Chcesz zobaczyć jak wygląda moje życie na co dzień? Poznać mnie troszeczkę z innej strony. Tutaj poczytasz między innymi o moim życiu, mojej codzienności czy o przeciwnościach, z którymi na co dzień się borykam!
  Czytaj więcej
 • PHOTOGRAPHY
  Uwielbiam uwieczniać dobre momenty na zdjęciach. Zawsze mam aparat pod ręką. Chcesz zobaczyć moje najlepsze zdjęcia, śledzić moją naukę krok po kroku? Znajdziesz to tutaj - sprawdź teraz!
  Czytaj więcej
 • PLANNING
  Staram się zaplanować każdy swój dzień. Uważam, że zaplanowany i uporządkowany dzień to szczęśliwy dzień. Chciałabyś zacząć planować swój czas? Poznaj moje najlepsze metody planowania!
  Czytaj więcej
Hej!
Mam na imię Renata i na co dzień podążam przez życie z maksymą carpe diem. Jeśli chcesz myśleć pozytywnie, doceniać to, co masz, to dobrze trafiłeś. Nie dam Ci recepty na szczęście, ale postaram się, żebyś to szczęście sam odnalazł!
CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?
Czytaj więcej

Książka uczy

Hej kochani!
Dawno mnie tu nie było, ale nie zgadniecie ile mam nauki w klasie maturalnej. Kończę późno, gdy wracam do domu, uczę się, a już później nie mam ochoty, aby ułożyć kilka zdań i dodać nowy wpis. Dlatego nowych wpisów będziecie mogli się spodziewać w weekend co tydzień lub co dwa tygodnie.

Przechodząc do tematu dzisiejszego wpisu, chciałabym porozmawiać o książkach. Młodzi ludzie bardzo rzadko czytają książki, być może dlatego, że uważają to za nudne zajęcie lub lektury, które mamy w szkole źle się kojarzą z czytaniem. A to bardzo duży błąd. Według mnie książka uczy. Może nauczyć bardzo wiele, zaczynając od wyobraźni, kończąc na poprawnym układaniu zdań. I to widać na co dzień kto czyta a kto nie.


Plusy czytania książek
 • Nasza wyobraźnia staje się większa
 • Zasób słownictwa staje się bogatszy
 • Umiemy poprawnie układać zdania
 • Robimy bardzo mało błędów ortograficznych
 • Czytając coś na głos nie przekręcamy zdań
 • Miło spędzamy czas
 • Możemy znaleźć nową pasję
 • Mamy więcej tematów do rozmów

I jak widać, tych plusów jest bardzo dużo. Jakby się zastanowić jeszcze więcej można ich znaleźć. Będąc w szkole podstawowej lub w gimnazjum też nie lubiłam czytać książek. Może raz na jakiś czas przeczytałam. Gdy poszłam do technikum, polubiła czytanie książek. Znalazłam odpowiednie dla siebie, które mnie interesują i które lubię czytać.
Lektury szkolne mogą odstraszyć od czytania. Te książki są pisane trudnym językiem i na dodatek fabuła nie jest zbyt ciekawa. Oczywiście nie wszystkie, ale większość. Często tak bywa, że ktoś bardzo lubi czytać książki, ale lektury szkolne już nie przeczyta. To dlatego, że każdy ma inny gust i musi znaleźć odpowiedni gatunek dla siebie.
Dlatego zachęcam wszystkich, żeby czytali książki i odkrywali nowe pasje. A wy lubicie czytać książki? W komentarzach możecie pisać tytuły najlepszych książek, jakie przeczytaliście. Do następnego!

Komentarze

 1. Kiedyś czytałam naprawdę sporo książek, teraz nieco mniej, ale nadal są dla mnie największą przyjemnością :)

  - mój blog -

  OdpowiedzUsuń
 2. Mysle, ze obecnie bardzo silnie powrocil trend czytania i teraz wiele osob siega po ksiazki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem z tych, którzy nie przepadają za szkolnymi lekturami mimo, że lubię czytać. ;) Nie mówiąc o plusach jakimi jest poprawna ortografia, pisownia i duży zakres słownictwa, czytanie jest dla mnie po prostu przyjemnością. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lektury uważam za jeden z gorszych obowiązków wynikających z chodzenia do szkoły.. Często ksiązki są trudne do zrozumienia dla młodych ludzi a konieczność ich przeczytania bardzo demotywuje i zniechęca.. Ja osobiście uwielbiam czytać książki!
  Mam jednak ogromny problem z lekturami, które po prostu są nudne. Moim zdaniem powinny być trochę bardziej dostosowane do młodych ludzi, co mogłoby wpłynąć na rozwój czytelnictwa :D

  Taka moja opinia :D
  Życzę wytrwałości i dużo sił do nauki :)
  Pozdrawiam!

  https://zbieznaperspektywa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja uwielbiam w każdej wolnej chwili coś poczytać :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie :*

  OdpowiedzUsuń
 6. Lovely books! Have a great weekend!

  New follower! Follow back? ;)
  >> MARY MARÍA STYLE <<

  OdpowiedzUsuń
 7. Fakt, książki cudownie wzbogacają słownictwo. Gorzej, gdy kochasz czytać, a Twoja ilość czas nie pozwala zagłębić się w żadną książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja uwielbiam czytać książki mam ich całą stertę, ostatni przerzuciłam się na poradniki są na prawde fajne :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz.
Z przyjemnością wejdę do osób, które przeczytały wpis!