Bo zawsze ty!

1 lutego 2017

Hej kochani!
Zawsze ktoś zwraca Tobie uwagę? Słyszysz tylko, dlaczego taka jesteś? Każdy Ci mówi, że powinnaś się zmienić? Jeśli tak, koniecznie przeczytaj ten post.
Do tego postu nakłoniła mnie myśl, która od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie. Zauważyłam, że społeczeństwo boi się przyznać do własnego błędu. Często te błędy przerzucają na kogoś innego. Nie widzą siebie, że oni też źle się zachowują, że powinni się zmienić. Tylko zawsze widzą innych, że tamta osoba jest taka czy owaka. W kłótniach często bywa, że wina zawsze jest zwalana, na kogoś innego, a tym kimś jest ta druga osoba ale powinniśmy się zatrzymać i zastanowić czy faktycznie winna jest tamta osoba, być może ja też źle się zachowuję i powinnam coś z tym zrobić. Takie myślenie jest rzadkie. Zawsze my próbujemy być tą idealną osobą, a tamta jest najgorsza. Jeśli staramy się rozmawiać z tą osobą, zwrócić jej uwagę, że ona źle się zachowuje i powinna się zastanowić nad swoim postępowaniem, to ona obraca kota ogonem i wytyka nasze błędy. Próbuje być idealna ale wcale taka nie jest, bo nie ma ludzi idealnych. Każdy popełnia jakieś błędy i powinniśmy to zaakceptować.
Często tak bywa, że inni ludzie próbują nami manipulować, chcą żebyśmy chodzili jak w zegarku i wszystko robili tak jak oni tego chcą. Tak nie da rady. Może przez pewien okres będziemy pod ich dyktando a później przejrzymy na oczy i zobaczymy, że nie jesteśmy sobą, tylko kimś innym. Gdy się im zbuntujemy to będziemy tylko słyszeć: "dlaczego taki/taka jesteś? Pewnie się zastanawiacie jaka rada jest na to? Rozmowa. To ona jest podstawą we wszystkich relacjach międzyludzkich. Dzięki niej wszystko możemy naprawić. Pewnie mnie zapytacie dlaczego uważam rozmowę za dobrą radę mimo tego, że chwilę wcześniej mówiłam, że ona nie pomaga. Dlatego, że próba rozmowy nie pomoże, trzeba szczerze otwarcie porozmawiać.

"Każdy popełnia błędy, ale najważniejsze to je dostrzec, spróbować naprawić i nigdy ich nie powtarzać"

Tym postem chciałam Wam wszystkim przekazać, że zanim ocenimy drugą osobę, zaczniemy wytykać jej błędy, czy podporządkowywać sobie sprawdźmy, czy sami jesteśmy w porządku ze wszystkimi. Do następnego!
43

Copyright © Szablon wykonany przez My pastel life