Co bym sobie powiedziała gdybym mogła cofnąć czas

25 czerwca 2017

Hej kochani!
Temat wpisu wpadł mi do głowy spontanicznie podczas robienia mojej ulubionej herbaty. Czasami warto usiąść i zastanowić się, co byś sobie powiedział, gdybyś mógł cofnąć czas. Ja się zastanowiłam i taki post chciałabym napisać w formie listu sama do siebie. Więc zaczynajmy.

"Droga Renato!
Przede wszystkim chciałabym, żebyś przestała się przejmować opinią innych ludzi. To jest Twoje życie i sama powinnaś podejmować decyzje, a nie patrzeć co powiedzą inni. Skoro jesteśmy już przy znajomych, to przestań w końcu wszystko za nich robić. Wiem, że lubisz pomagać, ale całego świata nie zbawisz. Dlatego przestań pisać za nich kartkówki i sprawdziany. Jak czegoś nie rozumieją, to wystarczy, że im wytłumaczysz. I tak nie usłyszysz od nich słowa "dziękuję" a jeszcze powiedzą, że nie dajesz im wsparcia.
Drugą rzeczą jest to, żebyś partnera życiowego wybierała mądrze, czyli takiego, który patrzy na Twój charakter czy na to, że masz piękne oczy czy uśmiech. A nie takiego, który jest z Tobą, bo masz piękną figurę. Również pamiętaj, żeby Cię wspierał, dbał o Ciebie i się Tobą opiekował. A gdy zrobisz coś złego lub powiesz coś nie tak, to żeby się nie obrażał, bo jesteś kobietą i masz do tego prawo.
Po trzecie, chcę żebyś zaczęła również dbać o siebie. Pamiętaj, że Ty też jesteś ważna. Dbaj o swój wygląd oraz charakter. Spróbuj wyeliminować wady i pielęgnuj zalety. Walcz również ze stresem. Wiem, że szybko się stresujesz. Walcz z tym, bo to niszczy tylko Twoje zdrowie.
Kolejną rzeczą jest to, żebyś spełniała marzenia i dążyła do realizacji celów. Jeśli czegoś naprawdę chcesz, możesz to osiągnąć, tylko musisz w siebie uwierzyć.
Następnie chciałabym, żebyś przestała być w końcu naiwna. Przestań wierzyć ludziom po raz kolejny, że chcą dla Ciebie dobrze. Później się na nich zawodzisz i okazują się fałszywi. Dobieraj przyjaciół ostrożnie. Zwróć uwagę na to, kto naprawdę chce Ci pomóc, a kto się z Tobą przyjaźni tylko dla rzeczy materialnych. Masz swój rozum i sama myśl. Przestań również biegać za nimi. Jeśli będą warci Twojej przyjaźni, sami do ciebie przyjdą.
Jesteś mądrą i piękną dziewczyną, dlatego ucz się na błędach i drugi raz już ich nie powtarzaj. Kochaj najbliższych. Spełniaj marzenia, realizuj się w życiu i rób to, co kochasz."Takich rzeczy jest pewnie jeszcze więcej, ale na chwilę obecną nic więcej do głowy mi nie przychodzi. Mam nadzieję, że pomysł na post, jak i sam wpis się Wam spodobał. Do następnego!
18

Copyright © Szablon wykonany przez My pastel life