• LIFESTYLE
  Chcesz zobaczyć jak wygląda moje życie na co dzień? Poznać mnie troszeczkę z innej strony. Tutaj poczytasz między innymi o moim życiu, mojej codzienności czy o przeciwnościach, z którymi na co dzień się borykam!
  Czytaj więcej
 • PHOTOGRAPHY
  Uwielbiam uwieczniać dobre momenty na zdjęciach. Zawsze mam aparat pod ręką. Chcesz zobaczyć moje najlepsze zdjęcia, śledzić moją naukę krok po kroku? Znajdziesz to tutaj - sprawdź teraz!
  Czytaj więcej
 • PLANNING
  Staram się zaplanować każdy swój dzień. Uważam, że zaplanowany i uporządkowany dzień to szczęśliwy dzień. Chciałabyś zacząć planować swój czas? Poznaj moje najlepsze metody planowania!
  Czytaj więcej
Hej!
Mam na imię Renata i na co dzień podążam przez życie z maksymą carpe diem. Jeśli chcesz myśleć pozytywnie, doceniać to, co masz, to dobrze trafiłeś. Nie dam Ci recepty na szczęście, ale postaram się, żebyś to szczęście sam odnalazł!
CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?
Czytaj więcej

Rób to co kochasz!

Hej kochani!
W dzisiejszych czasach nie mamy na nic czasu, żyjemy w pośpiechu i za wszystkim gonimy. Nie mamy czasu na nasze przyjemności, pasje czy zainteresowania. Nie ma zbyt dużo ofert pracy i musimy łapać jakiejś, żeby mieć pieniądze. Nie robimy tego, co kochamy, tylko robimy coś, bo musimy. A to jest bardzo duży błąd. W życiu nie chodzi o to, żeby być nieszczęśliwym, ale o to, żeby to szczęście z nami było. Ostatnio odsunęłam od siebie wszystkie swoje pasje. Nie wiem, dlaczego tak się stało. Nie miałam na nic ochoty i dzień przelatywał mi bardzo szybko. Postanowiłam to zmienić.

 1. Jedną z moich pasji jest blogowanie. Od zawsze lubiłam pisać. Od tego tygodnia postaram się to zmienić. Posty będą o wiele częściej niż były dotychczas. Czasami brakowało mi zdjęć i było to wymówką, ale zawsze można znaleźć rozwiązanie, dlatego nie wolno się poddawać!
 2. Od zawsze lubiłam aktywność fizyczną, mimo tego, że w szkole na wf nie ćwiczyłam, to lubiłam jeździć na rowerze, biegać czy chodzić na siłownię. Dlatego postaram się to zmienić i w tygodniu trzy razy będę uprawiała jakąś aktywność fizyczną. 
 3. Jestem osobą sentymentalną i lubiłam zbierać rzeczy, które mi o czymś przypominają, mam zamiar nadal to robić. Po jakimś czasie jak przeglądasz pudełko z pamiątkami, to wracają wspomnienia i wtedy człowiek jest szczęśliwy. 
 4. W tym roku skończyłam szkołę, chodziłam do technikum i nie muszę iść na studia. Postanowiłam szukać pracy. Nie będę brać pierwszej lepszej tylko po to, żeby mieć pieniądze. Postanowiłam, że znajdę taką, która będzie dawała mi radość i do której będę kochała chodzić. Niektórzy w tej chwili mogą pomyśleć, że jestem wybredna. Nie, chcę być po prostu szczęśliwa. A praca, do której chodzę na siłę, na pewno to szczęście mi nie da.
 5. Lepiej mieć kilku prawdziwych przyjaciół niż całe grono fałszywych. Ostatnio niektórzy ludzie sprawiali, że chodziłam smutna, musiałam prosić ich o chwilę uwagi, gdybym się pierwsza nie odzywała, to oni nie wiedzieliby co u mnie słychać. Dlatego, po co mi tacy znajomi. Nie lepiej mieć mniejszą ilość a bardziej wartościowych? Jak to się mówi, nie liczy się ilość, tylko jakość! Pamiętajcie o tym!
 6. Rozwijać się w pozostałych pasjach. Od małego lubiłam robić zdjęcia. Najpierw robiłam telefonem, dopiero potem dostałam aparat. Przez rok szkolny aparat leżał w koncie (aż przykro się robi, gdy to piszę) i używałam go tylko, jak była jakaś okazja typu święta, urodziny. Chodziłam do szkoły gastronomicznej i uwielbiam gotować. Gdy skończyłam szkołę to i "skończyłam" gotować. Gotuję tylko wtedy, gdy muszę. Dlatego chcę to zmienić, chcę się rozwijać w tych dwóch dziedzinach.
 7. Czytać książki, oglądać filmy i seriale. Jakiś czas temu zaczęłam czytać pewną serię książek i w żaden sposób nie mogę skończyć jej czytać. Znam bardzo dużo tytułów filmów i seriali, które bardzo chciałabym obejrzeć. Dlatego postaram się, chociaż trzy razy w tygodniu coś obejrzeć lub przeczytać. 
Jak widzicie, w życiu nie chodzi o to, żeby robić coś na siłę, bo wtedy w żaden sposób nie będziemy szczęśliwi. A jak będziemy chodzić smutni, zdenerwowani i nerwowi to będziemy oddziaływać na inne osoby. Dlatego jak my będziemy smutni, to ktoś inny też będzie smutny. Dlatego nie czekajcie ani chwili dłużej i zmieńcie w swoim życiu to, co sprawia, że jesteście smutni! A jakie jest wasze zdanie na ten temat? Z chęcią się dowiem! Do następnego!

Komentarze

 1. Najważniejsze to znaleźć miejsce dla siebie i nie zrezygnować nigdy z tego co się kocha. Nasze pasję i pomysły budują nas samych. Świetny post dający bardzo dużo do myślenia! Pozdrawiam i trzymam kciuki bys wytrzymała w postanowieniach :)
  by-tala.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. To jest bardzo ważne by robić coś co się kocha bo nie warto robić czego się nie lubi bo wtedy życie staje się nudne.

  ZAPRASZAM NA MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 3. Życzę Ci zatem wytrwałości w postanowieniach:D
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Najgorzej jest jednak, jak chcesz robic to co kochasz, ale ktos podcina Ci skrzydla...

  OdpowiedzUsuń
 5. Życzę powodzenia w spełnianiu postanowień!

  ZAPRASZAM DO MNIE!
  Mój blog
  Mój kanał na Youtube

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy nie należy się poddawać i ulegać namowom innych osób, które pragną nas odciągnąć od rzeczy, które nam sprawiają radość, od naszej pasji ;)) Pozdrawiam i zapraszam na:
  magdabobruk.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz.
Z przyjemnością wejdę do osób, które przeczytały wpis!