Jak uwiecznić wakacyjne wspomnienia?

25 sierpnia 2019

Hej kochani!
Już za chwilę koniec wakacji, zostały ostatnie dni, aby je wykorzystać na maksa. Każdy ma mnóstwo wspomnień, o których raczej nie chciałby zapomnieć. Jednak nie każdy je uwiecznia. Wspomnienia przeważnie siedzą gdzieś z tyłu głowy. Przez pierwszy rok się o nich pamięta, później nadejdą kolejne wakacje i kolejne wspomnienia. Aż w końcu nie będziemy pamiętać, które wspomnienie z których wakacji. A za kilka lat o tych wspomnieniach zapomnimy na dobre, w głowie zostaną nam tylko jakieś przebłyski. Dlatego przychodzę wam dzisiaj na ratunek i trochę opowiem, jak najlepiej przechowywać najpiękniejsze wspomnienia. Pewnie są tutaj takie osoby jak ja, które chciałyby o dobrych momentach pamiętać jak najdłużej!

1. Album ze zdjęciami
Pomysł banalny i znany od wieków, ale nie każdy o tym pamięta. Każdy z nas robi zdjęcia, każdy z nas będąc w nowym miejscu, chce zapamiętać tę chwilę na dłużej i każdy z nas te zdjęcia trzyma w telefonie, aparacie lub w komputerze. Minie rok, potem drugi. Dojdą kolejne zdjęcia, zabraknie miejsca i w końcu trzeba będzie zrobić porządki. Gdy ja robię porządki ze zdjęciami, usuwam te najstarsze i najbrzydsze. Więc chcąc nie chcąc kiedyś będziemy zmuszeni do usunięcia zdjęć, bo przecież nie starczy nam tyle miejsca, żeby trzymać tyle zdjęć. I tutaj z pomocą przychodzi album na zdjęcia. Wystarczy zdjęcia wywołać, kosztuje to grosze i takie piękne wspomnienia trzymać w albumie. A w przyszłości fajnie będzie wrócić do tych zdjęć.2. Pamiętnik
Duża część nastolatek w czasie dojrzewania pisało pamiętnik. Ja również kiedyś pisałam pamiętnik. Uważam, że jest to świetna forma zachowania wspomnień, ponieważ w zeszycie opisujemy dokładnie dzień, co się wydarzyło, gdzie byliśmy i co robiliśmy. Nie musimy pisać go przez cały rok, wystarczy tylko w okresie letnim, aby mieć te wakacyjne wspomnienia. Nie musimy również opisywać każdego dnia dokładnie, godzina po godzinie. To już zależy tylko od nas samych. Dlatego jest to wspaniała forma zachowania wspomnień, bo nie jesteśmy do niczego zmuszeni.

3. Pudełko skarbów
Kolejnym bardzo fajnym pomysłem jest zrobienie pudełka skarbów. Często, gdy gdzieś wyjeżdżam, lubię kupować jakieś pamiątki, czy to pocztówki, czy jakieś figurki, ale zawsze jest to coś związanego z miejscem, w którym byłam. Po powrocie z wakacji zawsze gdzieś to u mnie się walało albo było porozrzucane po całym mieszkaniu. Jednak ja uważam, że takie przedmioty powinniśmy trzymać w jednym miejscu i tutaj idealnym rozwiązaniem będzie pudełko skarbów. Na pudełku możemy napisać rok i wszystkie przedmioty powrzucać do środka. Za kilka lat, gdy będziemy chcieli wrócić wspomnieniami, wystarczy otworzyć pudełko i wszystkie pamiątki będą w jednym miejscu.

4. Blog lub dziennik
Fajnym pomysłem będzie opisywanie każdego dnia na blogu lub jak ktoś woli na papierze w dzienniku. Jednak nie każdemu ta opcja się spodoba. W prowadzeniu dziennika trzeba być systematycznym. Dziennik jest to inaczej pamiętnik tylko z tą różnicą, że w pamiętniku możemy pisać, kiedy chcemy, a w dzienniku pisze się codziennie. Ja bardzo lubię prowadzić bloga i taką opcję na pewno wzięłabym pod uwagę. Dziennik raczej by do mnie nie pasował, ponieważ już kiedyś próbowałam i nie umiem tak codziennie opisywać każdego swojego dnia, tym bardziej że nie zawsze ma się na to czas, ale wam polecam!


5. Wakacyjny filmik
Bardzo lubię oglądać vlogi swoich ulubionych youtuberów. Mimo tego, że dla niektórych mogą wydawać się nudne, dla mnie bardzo się podobają. Gdy oglądam takie filmiki, czuję, że jestem bliżej tej osoby, wiem, co robi i jak się zachowuje na co dzień. Świetnym pomysłem będzie nakręcenie takiego filmiku z całych wakacji. Oczywiście ten filmik wyjdzie trochę dłuższy niż takie w internecie. I taki filmik można zgrać na płytkę i w każdym momencie do niego wrócić i powspominać.

To były moje pomysły, w jaki sposób można uwiecznić wakacyjne wspomnienia. Wszystkie mi się podobają i gdybym miała wystarczającą ilość czasu, na pewno większość bym wykorzystała. A wy jak lubicie uwieczniać swoje wakacyjne wspomnienia? A może macie jeszcze jakiś pomysł? Piszcie w komentarzach, z chęcią się dowiem!

Wpis powstał w ramach akcji Wyciśnij LATO jak cytrynkę - zachęcam do zajrzenia na fanpage, na którym w sierpniu będą publikowane bardzo ciekawe posty! Do następnego!

28

Copyright © Szablon wykonany przez My pastel life