Wewnętrzna pustka

17 stycznia 2015


Cześć! Dzisiejszy post pisze dla Was Adrianna z bloga rajanablog. Wraz z Renią postanowiłyśmy wymienić się postami na swoich blogach, co prawda ja dopiero zaczynam, ale pomyślałam, że czemu nie. Nie przedłużając przechodzę do właściwej treści posta. 
Chyba każdy z nas przeżył chociaż raz w życiu emocjonalny dołek. To gorszy dzień, zła ocena, kłótnia z bliską osobą. Takich powodów mogłabym wymienić mnóstwo. Dla każdego pojęcie "ważny problem" ma inne znaczenie i nie można oceniać tego czym ktoś się martwi. Szczerze często miewam takie stany, ale przeplatają się one wraz z przebłyskami chwil lepszych. Okropne uczucie. Jedyne co ma się ochotę, to tylko leżenie w łóżku, oglądanie filmów i jedzenie. Żadnych kontaktów, spotkań, nic z tych rzeczy. Czuję wtedy tylko pustkę, wewnętrzna nicość, chciałoby się jedynie zasnąć i nie obudzić do momentu gdy to wszystko minie. I teraz przechodzimy do sedna, czyli jak sobie z tym radzę? Nie da się tego jednoznacznie określić, ale polecę Wam kilka czynności, które powinny poprawić Wam humor w takiej sytuacji.
Przeczytaj książkę
Ostatnio częściej czytam książki i naprawdę wystarczy dobra lektura. Najlepiej pamiętniki osób uzależnionych. W nich jest pełno opisów emocji i ciekawy pogląd na świat.
Zorganizuj swój czas
Organizacja daje wielką satysfakcję. Gdy wiem co mam zrobić czuję, że żyję. Ogarnia mnie energia i chęć do działania. Niekoniecznie długo trwam w takim stanie, ale zawsze lepiej jak chociaż jeden dzień czy też tydzień będę miała wszystko dopięte na ostatni guzik.
Zacznij się zdrowo odżywiać
Zdrowy tryb życia nie dość, że jest korzystny dla naszego organizmu, to wpływa też na lepsze nasze samopoczucie. Do tego dołączyć ćwiczenia, motywację i możemy działać!
Zacznij prowadzić pamiętnik
Sama zaczęłam to robić i piszę w nim wtedy, kiedy mam na to ochotę. Kiedy czuję, że muszę się wyżalić, ale nie chcę nikogo martwić, więc uczucia przelewam na słowa i piszę. Mój pamiętnik jak dotychczas jest ubogi w ilość wpisów, ale ważne, że treść jest konkretna.
Posłuchaj smutnej muzyki
Może wydawać się to absurdalne, ale taka muzyka najszybciej poprawia nastrój. Można wtedy na spokojnie wszystko przemyśleć, rozważyć wszystkie plusy i minusy. Jest to pewien rodzaj odprężenia. Na takie momenty polecam artystkę, która zwie się Sia.

34

Copyright © Szablon wykonany przez My pastel life