Szkoła jest bezsensu!

31 sierpnia 2015

Hej kochani!
Tak o to dzisiaj jest ostatni dzień wakacji. Już jutro przekroczymy szkolny próg, aby przywitać szkołę, a od następnych dni będziemy już się uczyć.
"Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia."

Przechodząc ulicą, siedząc w centrum na ławce czy stojąc, w kolejce w sklepie nie raz usłyszałam opinię od młodszych dzieci, że szkoła jest bez sensu, że jest im do niczego nie potrzebna i, że chodząc do szkoły to tylko strata czasu. Fakt ja będąc dzieckiem i siedząc, z koleżankami też tak mówiłam, wtedy wolałam chodzić do szkoły dwa miesiące a mieć wakacje przez dziesięć miesięcy, swoją drogą to nie mam, zielonego pojęcia co ja bym robiła przez te 10 miesięcy.

"Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek."

Ale zastanówmy się, czy ta szkoła naprawdę jest bezsensu, do niczego nie potrzebna i chodzenie do niej to strata czasu? Szkoła dużo mi dała, przede wszystkim to, że potrafię czytać i pisać, wiedzę i pomagała rodzicom mnie wychować. Jako dzieci nie lubimy tam chodzić, bo trzeba się uczyć, ale to właśnie w szkole zdobywamy najwięcej przyjaźni, mamy najwięcej zauroczeń i miło spędzamy czas. Chodząc, do szkoły uczymy się wiele nowych rzeczy, rozwijamy nasze zainteresowania. To dzięki szkole zdobywamy wiedzę a później wykształcenie. Z niej mamy najwięcej wspomnień.

"Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami."

Podsumowując do szkoły warto chodzić, gdyż to ona daje nam wykształcenie, to ona zapewnia nam późniejszy byt, życie na poziomie i dużo niezapomnianych chwil.
A wszystkim pierwszoklasistom życzę powodzenia w nowych szkołach!

Chcesz być na bieżąco, polub!

15

Copyright © Szablon wykonany przez My pastel life