2 kwietnia 2017

Życie w internecie

Hej kochani!
Jesteśmy w takich czasach, że teraz w internecie można zrobić wszystko. Od poznania ludzi do zamawiania jedzenia. Technologia rozwija się błyskawicznie. Z jednej strony ułatwiło nam to życie, ale z drugiej coraz większa grupa ludzi jest uzależniona od internetu. Coraz młodsze dzieci sięgają po tego typu rzeczy, zamiast wyjść na podwórko, pobawić się to oni wolą siedzieć tylko w telefonach. W tym wszystkim pojawia się jeden problem. Ludzie zaczęli oceniać wartościowość człowieka po ilości like pod zdjęciami na facebooku. Jeśli masz dużo like i komentarzy jesteś kimś, każdy cię lubi i każdy chce się z tobą przyjaźnić. A jeśli pod twoim zdjęciem liczba like nie przekracza 50, nie mamy o czym rozmawiać. Jest to smutne, ale prawdziwe. Ludzie na samym początku już cię skreślają, nawet nie zdążą Cię poznać. To nie jest jeden problem związany ze światem wirtualnym. Pod spodem opisałam trzy inne.
Dodawanie codziennie po 5 zdjęć i oznaczanie połowę swoich znajomych.
Gdy wychodzisz na spacer czy idziesz do sklepu po zakupy, musisz o tym fakcie poinformować swoich znajomych. Przecież nikt tego oprócz ciebie nie robi. Niech ludzie wiedzą, gdzie w danym momencie przebywasz, nawet jeśli im to przeszkadza. Drugą rzeczą jest to, że osoby, które teraz znajdują się w I czy w II gimnazjum dodają zdjęcie i oznaczają połowę swoich znajomych. Mnie taka sytuacja śmieszy, bo po co za każdym razem, jeśli wstawiasz zdjęcie oznaczać znajomych. Rozumiem, gdyby byli na tym zdjęciu albo raz na jakiś czas z cytatem o przyjaźni, ale nie za każdym razem, gdy dodaje się zdjęcie.

Pokazywanie swojego życia.
Piszę bloga od trzech lat i znam granice. Wiem, na co mogę sobie pozwolić i co pokazać. Czasami, gdy czytam inne blogi czy sprawdzam facebooka, to niektórzy ludzie przesadzają. Mam wrażenie, że oni żyją tylko internetem. Odsłaniają swoją prywatność i są skłonni, aby wszystko pokazać. Według mnie wszystko ma swoje granice i tych granic trzeba przestrzegać. A pokazywanie swojej codzienności należy pozostawić tylko sobie. Nie tylko ze względu na to, że niektórzy ludzie mogą to wykorzystać, ale również dlatego, że niektórym ludziom może to przeszkadzać.

Związek na pokaz.
Kolejną rzeczą, którą możemy zaobserwować, jest związek na pokaz. Nie mówię w tej chwili o dodaniu jednego czy dwóch zdjęć ze swoją połówką, bo to jest normalne. Bardziej chodzi mi o to, że gdy już facet poprosi cię o to, abyś została jego dziewczyną, na drugi dzień zmieniasz status z "wolna" na "zajęta". Dodajesz codziennie zdjęcia, jacy to wy jesteście szczęśliwi. A gdy pojawi się mała kłótnia między wami, zmieniasz status z "zajęta" na "to skomplikowane".Do następnego!

11 yorum:

 1. super zdjęcia!
  biala-wiedzma.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. To smutne,że internet zawładnął ludźmi w XXI wieku
  dose-of-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. W sumie sama o tym pisałam przedostatnio. Więc się zgadzam :)
  Internet zabiera naprawdę wspaniałe dzieciństwo, bo kiedyś ono było coś warte.
  -Mój blog-

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie przeraża pokolenie młodsze ode mnie o ok 5 lat. Naprawdę jeszcze młodzi ludzie, ledwo co wychodzą z podstawówki...., ale jak czytam ich wypowiedzi na tych wszystkich 'grupkach' to robi mi się słabo...

  https://roseaud.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Trzeba umieć oddzielić życie takie prawdziwe od tego życia online ;)
  Zdjęcia wyszły bardzo ladnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Znam to z autopsji mój chlopak siedzi I gra bardzo dużo w gry komputerowe. Zresztą patrząc na mlodsze pokolenie, troche mi przykro to już dzieciaki nie znające trzepaków, mają grają w piłkę, głównie siedzenie przed kompem czy komórką. Teraz wszyscy o tych zagrożeniach. Jasne ale czy dawniej nie było zła na świecie? Byliśmy bez komórki, wychodziło się rano I wracało też czasem wieczorem. Wszyscy żyją ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Teraz chyba kazdy ma dostep do Internetu. Smutno by bylo bez niego xd obserwuje z mila checia i zapraszam serdecznie do siebie:)

  OdpowiedzUsuń
 8. hello dear, congratulations on your blog, your posts are really interesting !!! I wait in my blog, I just wrote a post dedicated to the beauty of our hair.

  OdpowiedzUsuń
 9. Masz racje! :)

  dosomethingforart.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz.
Z przyjemnością wejdę do osób, które przeczytały wpis!