18 lutego 2018

Skuteczne sposoby, aby zaliczyć każdy sprawdzian

Hej kochani!
Ze względu na to, że jestem tegoroczną maturzystką, to nauka w tym roku jest dla mnie ważna. Dlatego dzisiaj przychodzę do Was z postem na skuteczną naukę. Nie będę wymieniać po kolei punktów, co należy robić, aby mieć te piątki i szóstki lub żeby zdać egzaminy i maturę. Od razu mówię, że ten post jest dla wszystkich. Nie tylko dla tych, co zdają jakieś egzaminy, ale również dla tych, którzy po prostu chcą mieć dobre oceny. Do szkoły chodzę już dobrych kilka lat i przez ten czas zauważyłam, co jest dla mnie ważne w nauce. Jeśli ty również chcesz się o tym dowiedzieć, zapraszam do czytania.

1. Rób notatki i używaj kolorów
Jak dla mnie jest to bardzo ważne. Ciężko jest mi się uczyć, gdy widzę zeszyt, a tam jest wszystko napisane jednym długopisem. Wtedy trudno się odnaleźć. Znaleźć coś, co jest nam na ten moment potrzebne. Jak się używa kolorowych długopisów, podkreśla najważniejsze rzeczy, wtedy bez problemu znajdziemy potrzebną informację. Żeby nauka była skuteczna, rób swoje notatki. Przepisuj na osobne kartki tylko te najważniejsze rzeczy, aby tylko tego się nauczyć. Możesz to napisać swoimi słowami, żeby lepiej wchodziło do głowy.

2. Wybierz odpowiednią porę do nauki
Z własnego doświadczenia wiem, że dla mnie najlepiej się uczyć rano lub przedpołudniem. Wtedy mój umysł lepiej pracuje i szybciej potrafię zapamiętać, to co muszę. Dla innych zaś nauka lepiej wchodzi do głowy wieczorem. Dlatego znajdź odpowiednią porę dla siebie i wtedy zajmij się nauką. Nie ma co się męczyć wieczorem, gdy na przykład łatwiej Ci się uczyć rano. Dlatego zostaw naukę na rano.

3. Używaj długopisów z firmy Zakazany Długopis®
Zarówno Wy, jak i ja dobrze wiemy, że w szkołach są takie przedmioty, które nam w życiu się nie przydadzą. W szkole w tym roku uczę się historii, na maturze jej nie zdaję. Dla mnie ten przedmiot jest nudny i w ogóle mnie nie interesuje. Dlatego, po co mam marnować czas, siedzieć i się go uczyć, skoro mogę skorzystać z Zakazany Długopis®. A w tym czasie mogę się uczyć do przedmiotów, które będę zdawała na maturze. Ale o co chodzi z tym długopisem? Już mówię. Jest to specjalny długopis, który zawiera specjalną, przezroczystą osłonkę. Pod osłonkę wkładamy ściągę o wymiarach 10cm x 3,2cm. I z takim długopisem idziemy na lekcję. Z daleka ściąga jest w ogóle niewidoczna. Tylko ty ją widzisz. Dlatego bez żadnego stresu, możesz siedzieć, gdziekolwiek tylko chcesz i żywcem przepisywać z długopisu. Jest to duże ułatwienie dla osób, które nie lubią się uczyć jakiegoś przedmiotu. Nie oszukujmy się, kto ani razu nie ściągał. Nie znam takiej osoby. Dlatego już nie musicie pisać karteczek, chować ich po piórnikach czy ściągać z telefonu. Teraz jest łatwiejszy sposób, dzięki któremu będziecie mieli lepsze oceny. Zaczął się drugi semestr i chyba każdy chciałby mieć jak najlepsze oceny. Długopisy można kupić na tej stronie https://zakazanydlugopis.pl Dlatego nie czekajcie tylko kupujcie.
KONKURS
Na koniec mam dla Was konkurs. Do wygrania jest długopis firmy Zakazany Długopis® oraz zeszyt. Wygrać może jedna osoba.
Zasady:

 1. Musisz zaobserwować mojego bloga
 2. Polubić stronę Zakazany Długopis® oraz mojego fanpage
 3. W komentarzu napisać, jakie są Twoje skuteczne sposoby na naukę oraz podać e-mail
Konkurs trwa do końca lutego. Ostatniego dnia miesiąca zostaną podane wyniki. Wygraną osobę wybiorę na podstawie pytania zawartego w zasadach. Im ciekawsza odpowiedź, tym większa szansa na wygraną. Będzie sprawdzone, czy zostały spełnione warunki konkursu. Do wygranego napiszę e-mail, jeśli nie będzie odpowiedzi w ciągu trzech dni, będzie wybierana kolejna osoba. Koszt wysyłki pokrywam ja (na terenie Polski). Życzę Wszystkim powodzenia!

22 yorum:

 1. Obawiam się, że przy nauce biologii to się nie sprawdzi. Nie mam czasu, żeby robić notatki z 60 stron i pisać z tego ściągę.
  Mój blog
  Mój kanał na Youtube

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja zawsze robię osobno swoje notatki, wprowadzam różne czcionki i kolory. Jako wzrokowiec, to jest dla mnie najlepszy sposób ^^

  Obserwuje i zapraszam anotherbeautyblogxoxox.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Hmmm też miałam kiedyś w liceum taki długopis, ale... dopiero na studiach odkryłam, że żeby ZALICZYĆ egzamin, trzeba się po prostu uczyć! :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie swietnie do angielskiego czy niemoeckiego sprawdzaja sie fiszki. Albo nagrywanie swoich notatek na duktafon i odsluchiwanie ich wielokrotnie uczymy sie wtedy notatek jak tekstu piosenki :)
  by-tala.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Całkiem przydatne rady! A ten długopis...to fajna ciekawostka;)
  pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 6. U mnie najlepiej się sprawdza robienie fiszek lub pisać na karteczkach samoprzylepnych jakieś informację i przykleić na ścianę. :D

  https://krucz-kruczis.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja zawsze mialam fotograficzna pamiec. Czytalam w ksiazce temat i zapamietywalam nawet, w ktorym wersie cos bylo napisane. Ale to zaledwie sposob na zdac i zapomniec ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bez kolorów ani rusz, ale ten długopis to też ciekawa opcja :p

  egzemplarz.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja też robię notatki, które obowiązkowo muszą być kolorowe, ponieważ jestem wzrokowcem. Czasem jednak materiał jest tak obszerny, że wolę uczyć się z książki. Czytam tematy, a później je omawiam własnymi słowami. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Na maturze chyba raczej taki długopis nie przyda. Chociaż szkoda ze wzorami z matematyki albo czasami z języka był by dobry.
  https://palinpalin.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Rok temu zdawałam maturę, a teraz jestem na studiach. Ja także uwielbiam robić notatki i używać kolorowych cienkopisów lub zakreślaczów.
  Obserwuje i zapraszam do wspólnej obserwacji <3

  OdpowiedzUsuń
 12. Amazing post! 💘
  I follow your blog, can you give me follow back? And please look at the last two posts.

  Sara Pokorni

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo do te rady !
  Długopis świetny na studiach często studenci z niego korzystają;)
  Pozdrawiam i obserwuje 👄

  OdpowiedzUsuń
 14. w końcu muszę kupić ten długopis, przyda mi się na historie :D
  https://karik-karik.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 15. Gdybym była w liceum również w tym roku pisałabym maturę, ale na szczęście wszystko to czeka mnie za rok.
  Posiadam kilka podobnych długopisów. Mega sprawa ;)
  Pozdrawiam♥

  http://kammage12.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 16. Nigdy nie umiałem ściągać :P

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja zdecydowanie najlepiej uczyłam się z własnych notatek. Ale wcale nie w tych w zeszycie tylko zapisanych w Wordzie. Najwygodniej było dla mnie spisywać najważniejsze rzeczy do Worda, dzięki czemu już się czegoś uczyłam. Przepisywać i selekcjonować informacje. Wybierać najważniejsze, w ten sam sposób zaznaczać definicje, jakieś opisy fabuły na polski czy daty. To zawsze ułatwiło mi sprawę i wypracowany w liceum system opatentowałam i nawet na studiach robiłam te notatki na laptopie, żeby zaoszczędzić czas.

  OdpowiedzUsuń
 18. Robienie notatek to najważniejszy element do nauki ^^
  Pozdrawiam ♥ wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 19. Nie cierpię kolorów - maksymalnie jeden lub dwa akceptuję na kartce, bo inaczej te kolory nie pozwalają mi się skupic.
  Pozdrawiam cieplutko
  My Blog ♡

  OdpowiedzUsuń
 20. Bez Zakazanego długopisu też udało mi się zdawać egzaminy :)
  Ciekawe rady. :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Ten długopis nieraz ratuje mi życie ☺

  Mój blog, zapraszam cieplutko >>> normalbutdidnot.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 22. Uwielbiam wszystko zaznaczać kolorami, nieważne czy to notatki szkolne, czy kalendarz - wygląda to jakoś żywiej! Mimo wszystko chyba muszę zaopatrzyć się w tej długopis, przyda się na niektóre przedmioty :D

  http://the-fight-for-a-dream.blogspot.com/2018/03/powroty.html

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz.
Z przyjemnością wejdę do osób, które przeczytały wpis!