• LIFESTYLE
  Chcesz zobaczyć jak wygląda moje życie na co dzień? Poznać mnie troszeczkę z innej strony. Tutaj poczytasz między innymi o moim życiu, mojej codzienności czy o przeciwnościach, z którymi na co dzień się borykam!
  Czytaj więcej
 • PHOTOGRAPHY
  Uwielbiam uwieczniać dobre momenty na zdjęciach. Zawsze mam aparat pod ręką. Chcesz zobaczyć moje najlepsze zdjęcia, śledzić moją naukę krok po kroku? Znajdziesz to tutaj - sprawdź teraz!
  Czytaj więcej
 • PLANNING
  Staram się zaplanować każdy swój dzień. Uważam, że zaplanowany i uporządkowany dzień to szczęśliwy dzień. Chciałabyś zacząć planować swój czas? Poznaj moje najlepsze metody planowania!
  Czytaj więcej
Hej!
Mam na imię Renata i na co dzień podążam przez życie z maksymą carpe diem. Jeśli chcesz myśleć pozytywnie, doceniać to, co masz, to dobrze trafiłeś. Nie dam Ci recepty na szczęście, ale postaram się, żebyś to szczęście sam odnalazł!
CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?
Czytaj więcej

Przyjaciel na całe życie

Hej kochani!
Kim tak w ogóle jest przyjaciel? Według wikipedii: przyjaciel to osoba, którą darzy się przyjaźnią.
Według mnie przyjaciel to osoba, która jest nam bardzo bliska, tuż za rodziną, która jest w stosunku do nas lojalna i szczera, cały czas będzie nas wspierać i za każdym razem będzie stała za nami murem, nawet jeśli nie mamy racji, a kiedy będziemy spadać na dno, złapie nas i pociągnie do góry. 
W dzisiejszym świecie bardzo trudno jest znaleźć takiego przyjaciela. Większość ludzi jest fałszywa albo dwulicowa. Czasami się też zdarza, że jest to przyjaźń w jedną stronę. Jedna osoba jest na każde zawołanie "przyjaciółki", pomaga jej jak może. Jednak ze strony przyjaciółki nie może niczego oczekiwać, bo nic nie dostanie.

Małym dzieciom o wiele łatwiej jest zawierać nowe przyjaźnie, bo one nie patrzą na to, czy ktoś jest fałszywy, czy dwulicowy. Dla nich liczy się tylko zabawa. I takie przyjaźnie zostają przyjaźniami na całe życie. Ja też mam taką bardzo dobrą koleżankę. Poznałyśmy się w szkole podstawowej i znamy się do tej pory. Czasami piszemy ze sobą i się spotykamy.

W późniejszym wieku już bardzo ciężko jest znaleźć przyjaciółkę. Ciężko jest nam zaufać i się przed kimś otworzyć, a zwłaszcza gdy kiedyś ktoś nas zranił.
Ostatnio siedząc i pijąc herbatę, doszłam do wniosku, że moją jedyną najlepszą, prawdziwą przyjaciółką, która zawsze będzie chciała dla mnie dobrze, jest mój chłopak. Z żadną dziewczyną nie będę miała takich relacji jak z nim. I nie mówię tu o tym, że jesteśmy parą. Chodzi mi o to, jak się z nim dogaduje, przy nim jestem sobą, nikogo nie udaje. Wszystko o mnie wie i się nie boję mu cokolwiek powiedzieć. To właśnie z nim piję herbatki i opowiadam mu, jak brzydko dzisiaj wyglądała Kasia czy jakie paskudne spodnie kupiła Basia. I według mnie takie przyjaźnie są najlepsze, ponieważ chłopak nigdy się od ciebie nie odwróci, nie będzie na Ciebie gadał czy nie będzie Cię wyśmiewał. Będąc małym dzieckiem, marzyłam o tym, żeby w przyszłości mieć takiego chłopaka, który będzie jednocześnie moim chłopakiem i przyjacielem. Kto jest w takiej samej sytuacji, to rozumie, o co mi chodzi i wie jakie to piękne uczucie.

Jeśli zaś przyjaźnicie się z jakąś dziewczyną, to uważajcie na takie przyjaźnie, chyba że znacie się kupę czasu i macie do niej pełne zaufanie, bo dziewczyny często mogą się okazać fałszywe i dwulicowe. Jak to się mówi: "Aby poznać człowieka, trzeba beczkę soli z nim zjeść". Dlatego uważajcie, kogo nazywacie swoim przyjacielem. Bo kolegować się można z każdym, ale przyjaźnić się to już nie.
A jak jest u Was? Macie takiego prawdziwego przyjaciela? Opowiadajcie w komentarzach! Chętnie poczytam :) 

Komentarze

 1. Zarówno chłopak jak i dziewczyna może się okazać dwulicowym człowiekiem. Sugerowanie że jedna z płci jest bardziej godna zaufania a druga mniej jest troszkę nie w porządku moim zdaniem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy ma swoje zdanie. Ja uważam, że dziewczyny są zawistne, dwulicowe i fałszywe. Nie spotkałam się jeszcze z żadnym chłopakiem, który taki jest. Więc jak widać płeć męska jest bardziej godna zaufania niż żeńska :)

   Usuń
 2. Dobrze być z kimś kto jest i chłopakiem i też przyjacielem to nazywa się udany związek :D

  ZAPRASZAM NA NASZ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyjaźń zmienia się wraz z wiekiem - ewoluuje chyba z naszym charakterem i sytuacją życiową. Ja mam jedną Przyjaciółkę, choć kiedyś było ich wiele...
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Osobiście mogę się pochwalić tym, że mam wspaniałe przyjaciółki. Mój chłopak to również dla mnie cudowny przyjaciel ;*

  Zapraszam do mnie:
  BLOG

  INSTAGRAM

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla mnie przyjaciel, to osoba, z którą rozumiem się bez słów, wspieramy się nawzajem, możemy sobie powiedzieć wiele rzeczy. Uważam, że każdy związek powinien opierać się na przyjaźni, to taka podstawa miłosci :) Pozdrawiam ciepło!

  https://myslacinaczej29741.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Pięknie, gdy fundamentem związku jest przyjaźń. Muszę Ci przyznać rację, dziewczyny często okazują się nieuczciwe, więc trzeba uważać kogo darzy się zaufaniem. Na szczęście są też tak cudowne jak moja przyjaciółka, która od zawsze jest przy mnie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz.
Z przyjemnością wejdę do osób, które przeczytały wpis!