• LIFESTYLE
  Chcesz zobaczyć jak wygląda moje życie na co dzień? Poznać mnie troszeczkę z innej strony. Tutaj poczytasz między innymi o moim życiu, mojej codzienności czy o przeciwnościach, z którymi na co dzień się borykam!
  Czytaj więcej
 • PHOTOGRAPHY
  Uwielbiam uwieczniać dobre momenty na zdjęciach. Zawsze mam aparat pod ręką. Chcesz zobaczyć moje najlepsze zdjęcia, śledzić moją naukę krok po kroku? Znajdziesz to tutaj - sprawdź teraz!
  Czytaj więcej
 • PLANNING
  Staram się zaplanować każdy swój dzień. Uważam, że zaplanowany i uporządkowany dzień to szczęśliwy dzień. Chciałabyś zacząć planować swój czas? Poznaj moje najlepsze metody planowania!
  Czytaj więcej
Hej!
Mam na imię Renata i na co dzień podążam przez życie z maksymą carpe diem. Jeśli chcesz myśleć pozytywnie, doceniać to, co masz, to dobrze trafiłeś. Nie dam Ci recepty na szczęście, ale postaram się, żebyś to szczęście sam odnalazł!
CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?
Czytaj więcej

Dlaczego związki tak szybko się rozpadają?

Hej kochani!
Miłość- głębokie uczucie do drugiej osoby, któremu zwykle towarzyszy pożądanie; silna więź, jaka łączy ludzi sobie bliskich; poczucie silnej więzi z czymś, co jest dla kogoś wielką wartością; głębokie zainteresowanie czymś; znajdowanie w czymś przyjemności; obiekt czyichś uczuć i pragnień. Tak słownik języka polskiego definiuje słowo miłość. A jak jest na prawdę? Mamy XXI wiek w tych czasach jest bardzo ciężko o jakąkolwiek szczerą relację. Nie ważne czy jest to przyjaźń, czy miłość. Od zawsze uważałam, że nie ma prawdziwej przyjaźni. Żadna osoba nie potrafiła pokazać mi, że jednak się mylę. Teraz również uważam, że nie ma prawdziwej miłości. Związki, które miały być do końca życia, rozpadają się. Czemu się tak dzieje? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie poniżej.

" Nie wystarczy pokochać,
Trzeba jeszcze umieć
Wziąć tę miłość w ręce,
I przenieść ją przez całe życie.''
Auguste Bekannte 


Brak rozmowy
Jednym powodem tego jest brak rozmowy. Ludzie, którzy są w związku, nie potrafią ze sobą rozmawiać. Gdy pojawiają się jakieś problemy, zamiatają je pod dywan, proponują przerwę czy co gorszego chcą się rozstać. I to się nazywa miłość? Gdy pojawia się problem, to jest powód do rozstania? Nigdy nie wierzyłam w coś takiego jak przerwa. U mnie nie ma czegoś takiego. Przecież problem nie zniknie, gdy zrobi się przerwę, on nadal będzie. Rozumiem przerwać temat i wrócić do niego następnego dnia, żeby trochę ochłonąć, uspokoić się, ale nie robić przerwy. Kolejnym powodem jest to, że ludzie nie potrafią słuchać. Nie słuchają tego, co druga osoba do nich mówi. I nie mówię tutaj o takim słuchaniu, żeby odpowiedzieć na pytanie. Tylko o słuchaniu sercem. A to nie jest takie łatwe.

Brak kompromisu, brak poświęcenia
Ludzie w tym wieku są samolubni. Liczy się tylko ich zdanie. Nie potrafią pójść na kompromis, a o poświęceniu nie ma mowy. Wiadomo, że w każdej relacji międzyludzkiej będą jakieś odmienne zdania. To jest normalne. Dlatego warto iść na kompromis. Warto ze sobą rozmawiać i znaleźć takie rozwiązanie, które będzie dobre dla każdej ze stron. Czasami warto się poświęcić. Jeśli naprawdę kochasz tę osobę, jeśli chcesz spędzić z nią resztę życia, to co ci szkodzi się poświęcić. Czasami można nie być takim zawziętym i zgodzić się na to, co proponuje druga osoba.


Coś się psuje = koniec związku
Każdy pewnie się zastanawia, dlaczego nasi dziadkowie jak poznali nasze babcie to byli z nimi aż do końca. Odpowiedź jest prosta, bo jak w domu przepali się żarówka, to wymieniasz żarówkę, a nie kupujesz nowy dom. Tak samo jest w związku. Jeśli się coś psuje, to starasz się to naprawić, a nie szukasz nowego partnera. Często spotykam się z takimi sytuacjami, że para, która była ze sobą naprawdę bardzo długo już nie jest razem. Oni, zamiast kupić nową żarówkę, to kupują nowy dom.

Wady, problemy, trudny charakter
Gdy poznajemy naszego partnera, jest ona dla nas idealny. Bez wad, bez żadnych problemów bez niczego. Po kilku miesiącach okazuje się, że jednak jakieś wady ma. Może z wyglądem ma coś nie tak, może z charakterem. Bywają dziewczyny z trudnym charakterem, tak samo, jak i chłopcy, ale czy to jest powód do rozstania? Jeśli jeden z partnerów ma trudny charakter czy jakieś wady to albo powinniśmy mu pomóc, albo to zaakceptować. Nie ma ludzi idealnych, nigdy nie było i nie będzie. A jeśli ktoś szuka ideału, to nigdy go nie znajdzie. Dlatego śmieszą mnie takie związku, które się rozstają z powodu wad drugiej osoby.

Podsumowując, w tych czasach bardzo rzadko można spotkać szczerą, prawdziwą miłość. Nad każdą relacją międzyludzką trzeba pracować nieważne czy to jest miłość, czy przyjaźń. Jeżeli będziemy zaniedbywać, udawać, że nic się nie dzieje, nie będzie rozmowy, to właśnie taka będzie miłość. Miłość, która jest tylko na pokaz, bo jak pojawiają się problemy, wady to już tej miłości nie ma. Dlatego, jeśli macie tą prawdziwą, jedyną miłość to Wam gratuluję, a jeśli nie macie, to życzę Wam powodzenia, żebyście ją znaleźli. Możecie napisać w komentarzach Wasze spostrzeżenia na ten temat. Do następnego!

Komentarze

 1. Bardzo dobrze napisany post! Ja na razie nie wplątuję się w związki, chociaż ze względu na zbliżającą się studniówkę presja jest.

  ZAPRASZAM DO MNIE!
  Mój blog
  Mój kanał na Youtube
  Mój instagram

  OdpowiedzUsuń
 2. no nie wiem, mój trwa juz pięć lat i jakoś rozpaść się nie chce. ;) ale tak serio, to się zgadzam, najważniejsza jest rozmowa i kompromis, wzajemna chęć bycia ze sobą, bo chwilami jednak ciężko się dopasować, ale wszystko można dopracować. :)
  pozdrawiam serdecznie.
  https://poprostumadusia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Najważniejsza faktycznie jest rozmowa i kompromis. Ale nie poświęcenie. W związku nie o to chodzi żeby dla kogoś poświęcać coś swojego - to by było bez sensu...
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Prawda, że ludzie w ogóle nie rozmawiają, jak coś się nie układa to już kończą relację czy znajomość. Bardzo szkoda...

  http://sar-shy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli osoby ze sobą nie rozmawiają to na pewno nie przetrwają :)
  Mój blog-klik

  OdpowiedzUsuń
 6. Prześlicznie ci w takich włosach i post bardzo i to bardzo ciekawy <3

  ZAPRASZAM NA MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja też nie wierzyłam w prawdziwą przyjaźń i miłość, ale to chyba nie jest dobre podejście. Bo skoro w to nie wierzymy, to nigdy nie będziemy mogli tego doświadczyć. Nawet jeśli spotkamy jakąś osobę, która mogłaby nam tą przyjaźń czy miłość zapewnić to podświadomie będziemy ją odrzucać. Bo skoro przyjaźni i miłości nie ma, to po co mamy próbować?
  Rozmowa i kompromis są na pewno ważne w związku, bo to podstawa, coś, na czym ten związek się buduje.
  Pozdrawiam!
  www.tipsforyoungers.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Love your post dear! If you want you can check out my blog.I write about fashion, beauty, and lifestyle.Maybe we can follow each other and be great blogger friends!

  http://herecomesaajla.blogspot.ba/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz.
Z przyjemnością wejdę do osób, które przeczytały wpis!