• LIFESTYLE
  Chcesz zobaczyć jak wygląda moje życie na co dzień? Poznać mnie troszeczkę z innej strony. Tutaj poczytasz między innymi o moim życiu, mojej codzienności czy o przeciwnościach, z którymi na co dzień się borykam!
  Czytaj więcej
 • PHOTOGRAPHY
  Uwielbiam uwieczniać dobre momenty na zdjęciach. Zawsze mam aparat pod ręką. Chcesz zobaczyć moje najlepsze zdjęcia, śledzić moją naukę krok po kroku? Znajdziesz to tutaj - sprawdź teraz!
  Czytaj więcej
 • PLANNING
  Staram się zaplanować każdy swój dzień. Uważam, że zaplanowany i uporządkowany dzień to szczęśliwy dzień. Chciałabyś zacząć planować swój czas? Poznaj moje najlepsze metody planowania!
  Czytaj więcej
Hej!
Mam na imię Renata i na co dzień podążam przez życie z maksymą carpe diem. Jeśli chcesz myśleć pozytywnie, doceniać to, co masz, to dobrze trafiłeś. Nie dam Ci recepty na szczęście, ale postaram się, żebyś to szczęście sam odnalazł!
CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?
Czytaj więcej

Podsumowanie 2018 roku

Hej kochani!
Dzisiaj mamy ostatni dzień 2018 roku. Co za tym idzie? Czas na podsumowanie i wyciągnięcie wniosków. Rok 2018 był dla mnie dobrym rokiem, był na pewno przełomowym i bardzo dużo się w nim działo. Zaczynając już od stycznia, w styczniu miałam egzamin zawodowy z kwalifikacji T.15. Najpierw miałam teorię a następnego dnia praktykę. Później zaczęłam intensywne przygotowania do matury. W międzyczasie odebrałam wyniki z egzaminu. Byłam na 90% pewna, że nie zdałam, bo po egzaminie razem z koleżankami omawialiśmy swoje wyniki. I miałam bardzo dużo błędów. Gdy sprawdzałam wyniki, okazało się, że zdałam i wtedy z moich oczu popłynęły łzy szczęścia. W kwietniu skończyłam szkołę. Było mi bardzo szkoda, że to już się skończyło. W maju miałam maturę. Tak się złożyło, że terminy zdawania egzaminów rozłożyły mi się na cały maj. Więc maj był dla mnie ciężkim i stresującym miesiącem. Później zaczęłam swoje najdłuższe i jednocześnie ostatnie wakacje. Wakacje minęły mi bardzo szybko i też dużo się działo. Bardzo dużo podróżowałam, objeździłam prawie wszystkie plaże w okolicy. Byłam w miejscach, do których zawsze chciałam pojechać. Spotykałam się ze znajomymi. Oraz na wakacjach zapisałam się na kurs prawa jazdy. Bardzo miło wspominam kurs i instruktora. Wspomnienia na pewno zostaną na długo. Przez dwa tygodnie chodziłam na wykłady, później zapisałam się na pierwszą jazdę samochodem. Pamiętam, że musiałam jeszcze tydzień czekać na wolny termin. Pamiętam swoją pierwszą jazdę eLką. Tak się bałam jazdy i dwie godziny przed, chodziłam już zestresowana, a po jazdach wróciłam taka szczęśliwa i zadowolona, że mi dobrze poszło. Na wakacjach wzięłam również sobie dodatkową pracę, jaką było roznoszenie ulotek. Ulotki roznosiłam przez trzy miesiące. Później przyszła jesień. W październiku skończyłam 20 lat. W październiku również zdałam egzamin wewnętrzny i teorię z prawa jazdy. Pamiętam, że wewnętrznego nie planowałam w tym dniu zdawać ale wtedy miałam jazdę i po jazdach instruktor zawiózł mnie i kazał zdawać wewnętrzny. Gdy zdałam wewnętrzny poszłam zapisać się na teorię. Teorię zdałam za pierwszym razem. Później zapisałam się na praktyczny. I egzamin praktyczny wypadł mi 5 listopada, był to poniedziałek. Przed egzaminem miałam jeszcze ostatnią godzinę do wyjeżdżenia. Ta jedna godzina bardzo mi pomogła, bo egzamin zdałam za pierwszym razem. Później czekałam na odbiór prawa jazdy i w tym samym czasie zrezygnowałam z roznoszenia ulotek. Następnie składałam CV, chodziłam na rozmowy i mówiąc krótko, szukałam stałej pracy.


Grudzień był dla mnie magicznym miesiącem. Od początku grudnia padał śnieg. Tydzień przed świętami dostałam kolejną dodatkową pracę. Moim obowiązkiem było sprzedawanie żywego karpia w jednym z marketów. Nie powiem, że praca była lekka, od rana do wieczora musiałam stać na nogach. Więc tydzień zleciał mi bardzo szybko. W niedzielę przed świętami chodziłam po mieście szukając prezentów a następnego dnia była już wigilia. Ten dzień i połowę pierwszego dnia świąt spędziłam z rodziną u babci. Później przyjechał po mnie mój chłopak i zabrał mnie do siebie. U niego byłam drugą połowę pierwszego dnia i drugi dzień świąt. Święta szybko minęły i później trzeba było wracać do codziennych spraw. W tym roku poznałam bardzo dużo wspaniałych ludzi i na pewno chciałabym rozwijać z nimi znajomość w następnym roku. Poznałam również ludzi, z którymi nie chciałabym już utrzymywać kontaktu. Zrozumiałam, co to jest prawdziwa przyjaźń i że przez całą szkołę samą siebie oszukiwałam, myśląc, że to w technikum poznałam osobę, którą mogę tak nazwać. Z niektórymi osobami chciałabym kontakt ograniczyć jedynie do wymiany cześć na ulicy. Zrozumiałam, że nie każdy zasługuje na miano przyjaciela i niektórzy się nie nadają na przyjaciół. Zrozumiałam, co tak naprawdę jest ważne w życiu. Nauczyłam się doceniać to, co mam. W tym roku zaczęłam na poważnie oglądać seriale. Obejrzałam "Plotkarę" - serial, który zawsze chciałam skończyć, ale nigdy nie udało mi się dojść do końca. Nauczyłam się organizować sobie życie tak, żebym miała na wszystko czas. W tym roku również podjęłam "pracę", zajęcie dodatkowe, które chciałabym rozwijać w następnym roku. Zaczęłam się interesować kosmetykami i polubiłam makijaże. Jedną bardzo ważną rzeczą, którą nie udało mi się osiągnąć w tym roku to to, że nadal nie wiem, co chciałabym robić w życiu i jaką drogą podążać. Mam nadzieję, że mi się to uda zrobić w następnym roku.

A jakie mam cele i postanowienia na nowy rok? Wszystkiego nie będę zdradzać, bo raczej chciałabym zachować je dla siebie. Na pewno chciałabym dążyć do ulepszania siebie, chciałabym z każdym dniem być coraz lepsza. Chciałabym pojechać do stolicy, zwiedzić Warszawę. Chciałabym na blogu dobić do 1000 obserwatorów.
Bardzo ciężko przyszło mi napisanie o swoich celach na przyszły rok, bo raczej nie lubię publicznie tego pisać, bo zawistni ludzie zaraz zaczną życzyć mi źle. A mam taką zasadę, że jak ludzie wiedzą mniej, to jestem szczęśliwsza. Dlatego napisałam tylko kilka przykładowych postanowień. Resztę spiszę sobie w kalendarzu, do którego tylko ja będę miała dostęp.
Kończąc ten wpis, życzę Wam szczęśliwego nowego roku. Żebyście dążyli do realizacji swoich celi oraz spełniali marzenia. Pamiętajcie, żeby się nie poddawać! Do następnego!

Komentarze

 1. Życzę Ci tego 1000 subskrypcji! Ja swoje podsumowanie roku zrobiłam w formie filmiku, który możesz znaleźć na moim blogu!

  ZAPRASZAM DO MNIE!
  Mój blog
  Mój Instagram
  Studygram
  Kanał na Youtube

  OdpowiedzUsuń
 2. Przelomowy rok :) Oby 2019 przyniosl duzo spokoju i szczescia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. very nice blog ,with great explanation .
  happy new year 2019
  Web Design company in Kolkata
  Web Design company

  OdpowiedzUsuń
 4. I wzajemnie! Mam nadzieję że 1000 obserwatorów wybije ci w tym roku tak jak chciałaś. Oraz by inne marzenia twoje się spełniły. Życzę Ci tego z całego serduszka.
  by-tala.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Spełnienia wszystkich celów w nowym roku :)

  Pozdrawiam,
  Łukasz

  ---
  www.lukaszknopfoto.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. No a ja właśnie w 2018 odnalazłam swoją drogę i juz wiem co chce robić w życiu.
  Głowa do góry w wieku 20 lat też nie wiedziałem tego ,dopiero 5 lat później to Odkryłam ☺
  Pozdrawiam i życzę Szczęśliwego Nowego Roku 😘
  Lili

  OdpowiedzUsuń
 7. Niech ten rok spełni Twoje plany i marzenia. Te łatwe i te trudne do spełnienia.:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Miałaś świetny rok :) Mnie te stresujące rzeczy czekają za rok :D Szczęśliwego Nowego Roku! :D

  https://weruczyta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten 2018 tak szybko zleciał, ale mam nadzieje ze 2019 będzie jeszvze lepszy dla kazdego !

  OdpowiedzUsuń
 10. E tam, od razu źle- ja tam trzymam kciuki żeby udało Ci się spełnić wszystkie postanowienia na ten rok:D
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ileż się u Ciebie działo w poprzednim roku! Gratuluję Ci zdania prawka. Sama bardzo miło wspominam jazdy z moim instruktorem. To był wspaniały czas. :) "Plotkary" jeszcze nie oglądałam, ale kilka koleżanek mnie namawiało i kiedyś na pewno się zabiorę za ten serial. :D Życzę, aby udało Ci się zrealizować cele, które zamierzyłaś sobie na 2019! :) Powodzenia! :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Dla mnie grudzien był bardzo trudny emocjonalnie, zawodowo ... ale już Nowy Rok :)

  OdpowiedzUsuń
 13. ja niby od razu po maturze wiedziałam co chcę robić, poszłam na studia, skończyłam je i robię zupełnie co innego :) masz jeszcze czas by dowiedzieć się czego chcesz:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Widać, że ten rok był dla Ciebie ciekawy. Fajnie, że spojrzałaś na świat trochę inaczej i zaczęłaś doceniać to, co masz (:
  pozdrawiam, mvrtyna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Życzę Szczęśliwego Nowego Roku 2019 i trzymam kciuki za zrealizowanie postanowień noworocznych :) Pozdrawiam!
  wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Niech wszystkie marzenia i cele spełnią się w tym roku! :) 1000 obserwatorów i jeszcze więcej życzę, sama dołączam do nich aby ułatwić nieco sprawę <3 Pozdrawiam serdecznie :*

  OdpowiedzUsuń
 17. Wszystkiego Dobrego w 2019 roku! :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Miałaś intensywny rok, maturami tez się strsowałam, ale potem okazało się, że nie było czym. Ja przez bardzo długo nie wiedziałam co chcę robić w życiu, ba, nadal nie mam 100% pewności, że brnę w to co ostatecznie stanie się moim zawodem. Zobaczy się.
  Też stawiam bardzo mocno na podróże, bo życie mamy tylko jedno i nigdy nie wiesz co przyniesie jutro.

  Trzymam kciuki za postanowienia, zarówno te publiczne jak i prywatne! I wszystkiego dobrego na Nowy Rok! :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Widać że twój 2018 rok był pełen wrażeń i niezapomnianych chwil :) Gratuluję zdania prawka! To wielka chwila w życiu każdego człowieka, niby prostota ale otwiera naprawdę multum możliwości. Ja na przykład nigdy nie wiedziałam co chcę robić, skończyłam szkołę średnią, mam zawód, maturę a robię kompletnie co innego, jednak wiesz, uważam że życie pisze różne scenariusze i warto docenić to co nam daje :) nawet jeżeli nie spełni naszego marzenia o jakimś tam zawodzie na pewno da nam dobrą pracę i wspaniałych przyjaciół :) Ja do tej pory nie wiem co chcę robić w życiu, może los da mi jakąś szansę a jeżeli nie, i tak jest dobrze tak jak jest ba! Jestem pewna że będzie jeszcze lepiej :) Życzę Ci z całego serca, aby ten nowy rok był cudowny, wspaniały niech spełnia marzenia! Mocno trzymam kciuki za twoje plany i wierzę że uda Ci się zrealizować wyznaczone sobie cele. Oby wszystko było tak jak sobie zapragniesz, wszystkiego najlepszego w tym nowym roku kochana! <3
  Pozdrawiam ciepło ♡
  Ayuna

  OdpowiedzUsuń
 20. Oh very cute photos
  Happy New Year darling
  xx

  OdpowiedzUsuń
 21. Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku Kochana! ;)

  OdpowiedzUsuń
 22. Gratuluje zdania wszystkich egzaminów. Wiem to wielki stres zwłaszcza gdy się analizuje wszytko po wyjściu z sali też tak miałam :) Miałaś widzę rok pełen wrażeń jednocześnie rok wkraczania w dorosłość i znakomicie sobie poradziłaś :) Ja tak la odmiany życzę żeby udało Ci się zrealizować wszystkie cele i spełnić marzenia. Wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku :*

  OdpowiedzUsuń
 23. Wow ile rzeczy wydarzyło się w zeszłym roku! Mam nadzieję, że podsumowanie 2019 roku bedzie jeszcze pełniejsze!

  https://redamancyy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 24. Świetne podsumowanie. Widać, że rok 2018 był dla Ciebie ważny. Dużo się nauczyłaś oraz na pewno doświadczyłaś niektórych chwil które czasem były i słodkie a czasem gorzkie. Ważne to wyciągać z każdego roku jakieś wnioski :) Co do przyjaźni itd. - zgadzam się. Lepiej od razu ucinać coś co się nie klei, niż to ciągnąć. Super, że z taką świadomością wchodzisz w rok 2019. Spełnienia wszystkich marzeń na ten rok! :)
  Pozdrawiam
  FotoHart Blog ♥

  OdpowiedzUsuń
 25. ja ograniczylam kontakt z osobami, ktore na prawde nie sa mi potrzebne. malo tego... ktore mącą, ktore są zawistne i ciagle podkladaja klody pod nogi, wywijaąc się ciagle.
  zycze Ci, zeby rok 2019 byl rokiem bvardziej produktywnym niz poprzedni :) pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 26. Z tego co czytam można wywnioskować, że miałaś całkiem ciężki i pracowity rok.
  Gratuluje osiągnięcia sukcesów i cichutko, żeby nie zapeszać życzę spełnienia kolejnych :)
  Co do życiowych wyborów... nie martw się, tym że nie wiesz co konkretnie chcesz robić. Prędzej czy później nadejdzie taki moment, że będziesz pewna w 100% jaki kierunek obrać.
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie w wolnej chwili.

  lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 27. W takim razie trzymam kciuki, aby wszystkie Twoje cele się spełniły :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Życzę wszelkiej pomyślności i spełnienia marzeń w życiu osobistym, ale też tutaj - na blogu :)

  OdpowiedzUsuń
 29. życzę Ci w takim razie wszystkiego dobrego w nowym roku!
  https://beautifulspacesblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 30. Miałaś intensywny rok, ale cieszę się, że był dobry, mój także nie należał do złych :D
  Życzę, żebyś spełniła swoje cele i wszystko się udało!:)

  http://abonentpozazasiegiem.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 31. Nigdy nie jest za późno aby, życzyć dobrego roku! Spełnienia marzeń i osiągnięcia wszystkich celów :)
  dreamerworldfototravel.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 32. Bardzo fajne podsumowanie mijającego roku :)
  Oby Ci się udało zrealizować wszystkie cele w nowym! :D
  Zapraszam także do siebie na nowy post - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 33. Twój rok był bardzo intensywny. Wszystkiego dobrego w 2019 :)

  OdpowiedzUsuń
 34. Rok, w którym się zdaje maturę to zawsze rok z emocjami! Powodzenia w nowym roku!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz.
Z przyjemnością wejdę do osób, które przeczytały wpis!