Facebook jako zabieracz czasu

1 lutego 2018

Hej kochani!
W tak piękny poranek siedzę z kubkiem gorącej herbaty i próbuję napisać wpis na temat, który mnie nurtuje od dłuższego czasu. A dotyczy on mediów społecznościowych. Zastanawiam się, czy ludzie choć przez chwilę nie mogą odłożyć telefon na bok i porozmawiać z bliską nam osobą bez trzymania telefonu w ręku. Żyjemy w takich czasach, gdy ciężko jest wytrzymać kilka godzin bez telefonów. Trzeba być na bieżąco ze światem oraz z tym, co się dzieje.

Spotkałam się kiedyś z taką sytuacją, że koleżanka dość mi bliska, której się zwierzałam, siedziałyśmy w szkole i rozmawiałyśmy o jakiś tam głupotach, ona w ręku trzymała telefon. Siedzimy, rozmawiamy a do tej dziewczyny przyszła wiadomość, a ona do mnie z takim tekstem: "poczekaj, tylko odpiszę". Ja jestem osobą wyrozumiałą, więc nic jej nie powiedziałam, tylko czekałam, aż odpisze. A później dalej wróciliśmy do rozmowy. Teraz gdy się tak zastanawiam, to chyba powinnam była jej zwrócić uwagę. Ja sobie czegoś takiego nie wyobrażam, że siedzę z koleżanką, a nagle ktoś do mnie pisze to mam odpisać? Jeśli coś ważnego to rozumiem. Ja jestem tego zdania, że jak przebywamy z kimś, to telefon powinniśmy odłożyć i najlepiej wyciszyć, aby nam nie przeszkadzał.
Druga sytuacja, trochę podobna do tej pierwszej. Razem z moim chłopakiem pojechaliśmy na weekend do mojej drugiej koleżanki. I wieczorem graliśmy w karty, we czwórkę, ponieważ jeszcze był chłopak tej koleżanki. W pewnym momencie ona wzięła telefon i zaczęła coś tam przewijać, prawdopodobnie Facebooka. Nie zwracałam jej uwagi, ponieważ byłam u niej w gościach i tak nie wypada. A czy wypada siedzieć w towarzystwie i przeglądać internet?

W XXI wieku młodzież jest bardzo uzależniona od telefonów. A telefony są pochłaniaczem czasu. Wejdziesz na facebooka i minie ponad godzina. W tym czasie można posprzątać pokój, odrobić lekcje czy wyjść na spacer i się dotlenić. Ja kiedyś też byłam uzależniona, być może nadal jestem, ale z tym walczę. Już jakiś czas temu wyłączyłam powiadomienia i wchodzę na media społecznościowe wtedy kiedy, chcę, a nie wtedy kiedy muszę. Gdy spotykam się z rodziną, przyjaciółmi czy znajomymi staram się telefon trzymać daleko od siebie. Dla mnie jest ważna obecność ich czy rozmowa. Jakieś nowe zdjęcie czy komentarz może poczekać. Sprawdzę to później. Dlatego wy też zróbcie ten krok. Wyłączcie powiadomienia i odłóżcie telefon, chociaż na chwilę. Do następnego!
37

Copyright © Szablon wykonany przez My pastel life