Skuteczne sposoby, aby zaliczyć każdy sprawdzian

18 lutego 2018

Hej kochani!
Ze względu na to, że jestem tegoroczną maturzystką, to nauka w tym roku jest dla mnie ważna. Dlatego dzisiaj przychodzę do Was z postem na skuteczną naukę. Nie będę wymieniać po kolei punktów, co należy robić, aby mieć te piątki i szóstki lub żeby zdać egzaminy i maturę. Od razu mówię, że ten post jest dla wszystkich. Nie tylko dla tych, co zdają jakieś egzaminy, ale również dla tych, którzy po prostu chcą mieć dobre oceny. Do szkoły chodzę już dobrych kilka lat i przez ten czas zauważyłam, co jest dla mnie ważne w nauce. Jeśli ty również chcesz się o tym dowiedzieć, zapraszam do czytania.

1. Rób notatki i używaj kolorów
Jak dla mnie jest to bardzo ważne. Ciężko jest mi się uczyć, gdy widzę zeszyt, a tam jest wszystko napisane jednym długopisem. Wtedy trudno się odnaleźć. Znaleźć coś, co jest nam na ten moment potrzebne. Jak się używa kolorowych długopisów, podkreśla najważniejsze rzeczy, wtedy bez problemu znajdziemy potrzebną informację. Żeby nauka była skuteczna, rób swoje notatki. Przepisuj na osobne kartki tylko te najważniejsze rzeczy, aby tylko tego się nauczyć. Możesz to napisać swoimi słowami, żeby lepiej wchodziło do głowy.
2. Wybierz odpowiednią porę do nauki
Z własnego doświadczenia wiem, że dla mnie najlepiej się uczyć rano lub przedpołudniem. Wtedy mój umysł lepiej pracuje i szybciej potrafię zapamiętać, to co muszę. Dla innych zaś nauka lepiej wchodzi do głowy wieczorem. Dlatego znajdź odpowiednią porę dla siebie i wtedy zajmij się nauką. Nie ma co się męczyć wieczorem, gdy na przykład łatwiej Ci się uczyć rano. Dlatego zostaw naukę na rano.

3. Używaj długopisów z firmy Zakazany Długopis®
Zarówno Wy, jak i ja dobrze wiemy, że w szkołach są takie przedmioty, które nam w życiu się nie przydadzą. W szkole w tym roku uczę się historii, na maturze jej nie zdaję. Dla mnie ten przedmiot jest nudny i w ogóle mnie nie interesuje. Dlatego, po co mam marnować czas, siedzieć i się go uczyć, skoro mogę skorzystać z Zakazany Długopis®. A w tym czasie mogę się uczyć do przedmiotów, które będę zdawała na maturze. Ale o co chodzi z tym długopisem? Już mówię. Jest to specjalny długopis, który zawiera specjalną, przezroczystą osłonkę. Pod osłonkę wkładamy ściągę o wymiarach 10cm x 3,2cm. I z takim długopisem idziemy na lekcję. Z daleka ściąga jest w ogóle niewidoczna. Tylko ty ją widzisz. Dlatego bez żadnego stresu, możesz siedzieć, gdziekolwiek tylko chcesz i żywcem przepisywać z długopisu. Jest to duże ułatwienie dla osób, które nie lubią się uczyć jakiegoś przedmiotu. Nie oszukujmy się, kto ani razu nie ściągał. Nie znam takiej osoby. Dlatego już nie musicie pisać karteczek, chować ich po piórnikach czy ściągać z telefonu. Teraz jest łatwiejszy sposób, dzięki któremu będziecie mieli lepsze oceny. Zaczął się drugi semestr i chyba każdy chciałby mieć jak najlepsze oceny. Długopisy można kupić na tej stronie https://zakazanydlugopis.pl Dlatego nie czekajcie tylko kupujcie.
KONKURS
Na koniec mam dla Was konkurs. Do wygrania jest długopis firmy Zakazany Długopis® oraz zeszyt. Wygrać może jedna osoba.
Zasady:

  1. Musisz zaobserwować mojego bloga
  2. Polubić stronę Zakazany Długopis® oraz mojego fanpage
  3. W komentarzu napisać, jakie są Twoje skuteczne sposoby na naukę oraz podać e-mail
Konkurs trwa do końca lutego. Ostatniego dnia miesiąca zostaną podane wyniki. Wygraną osobę wybiorę na podstawie pytania zawartego w zasadach. Im ciekawsza odpowiedź, tym większa szansa na wygraną. Będzie sprawdzone, czy zostały spełnione warunki konkursu. Do wygranego napiszę e-mail, jeśli nie będzie odpowiedzi w ciągu trzech dni, będzie wybierana kolejna osoba. Koszt wysyłki pokrywam ja (na terenie Polski). Życzę Wszystkim powodzenia!
22

Copyright © Szablon wykonany przez My pastel life