Przyjaciel na całe życie

11 maja 2018

Hej kochani!
Kim tak w ogóle jest przyjaciel? Według wikipedii: przyjaciel to osoba, którą darzy się przyjaźnią.
Według mnie przyjaciel to osoba, która jest nam bardzo bliska, tuż za rodziną, która jest w stosunku do nas lojalna i szczera, cały czas będzie nas wspierać i za każdym razem będzie stała za nami murem, nawet jeśli nie mamy racji, a kiedy będziemy spadać na dno, złapie nas i pociągnie do góry. 
W dzisiejszym świecie bardzo trudno jest znaleźć takiego przyjaciela. Większość ludzi jest fałszywa albo dwulicowa. Czasami się też zdarza, że jest to przyjaźń w jedną stronę. Jedna osoba jest na każde zawołanie "przyjaciółki", pomaga jej jak może. Jednak ze strony przyjaciółki nie może niczego oczekiwać, bo nic nie dostanie.

Małym dzieciom o wiele łatwiej jest zawierać nowe przyjaźnie, bo one nie patrzą na to, czy ktoś jest fałszywy, czy dwulicowy. Dla nich liczy się tylko zabawa. I takie przyjaźnie zostają przyjaźniami na całe życie. Ja też mam taką bardzo dobrą koleżankę. Poznałyśmy się w szkole podstawowej i znamy się do tej pory. Czasami piszemy ze sobą i się spotykamy.

W późniejszym wieku już bardzo ciężko jest znaleźć przyjaciółkę. Ciężko jest nam zaufać i się przed kimś otworzyć, a zwłaszcza gdy kiedyś ktoś nas zranił.
Ostatnio siedząc i pijąc herbatę, doszłam do wniosku, że moją jedyną najlepszą, prawdziwą przyjaciółką, która zawsze będzie chciała dla mnie dobrze, jest mój chłopak. Z żadną dziewczyną nie będę miała takich relacji jak z nim. I nie mówię tu o tym, że jesteśmy parą. Chodzi mi o to, jak się z nim dogaduje, przy nim jestem sobą, nikogo nie udaje. Wszystko o mnie wie i się nie boję mu cokolwiek powiedzieć. To właśnie z nim piję herbatki i opowiadam mu, jak brzydko dzisiaj wyglądała Kasia czy jakie paskudne spodnie kupiła Basia. I według mnie takie przyjaźnie są najlepsze, ponieważ chłopak nigdy się od ciebie nie odwróci, nie będzie na Ciebie gadał czy nie będzie Cię wyśmiewał. Będąc małym dzieckiem, marzyłam o tym, żeby w przyszłości mieć takiego chłopaka, który będzie jednocześnie moim chłopakiem i przyjacielem. Kto jest w takiej samej sytuacji, to rozumie, o co mi chodzi i wie jakie to piękne uczucie.

Jeśli zaś przyjaźnicie się z jakąś dziewczyną, to uważajcie na takie przyjaźnie, chyba że znacie się kupę czasu i macie do niej pełne zaufanie, bo dziewczyny często mogą się okazać fałszywe i dwulicowe. Jak to się mówi: "Aby poznać człowieka, trzeba beczkę soli z nim zjeść". Dlatego uważajcie, kogo nazywacie swoim przyjacielem. Bo kolegować się można z każdym, ale przyjaźnić się to już nie.
A jak jest u Was? Macie takiego prawdziwego przyjaciela? Opowiadajcie w komentarzach! Chętnie poczytam :) 
7

Copyright © Szablon wykonany przez My pastel life