„Związek jest jak dom, gdy przepala ci się żarówka...

31 lipca 2019

...nie kupujesz nowego domu,
tylko wymieniasz żarówkę.
Tak samo jest w związku.
Gdy coś się psuje, nie należy szukać
nowej osoby tylko naprawić
zepsuty drobiazg.

Hej kochani!
Tym cytatem pragnę was zaprosić na nowy wpis na blogu. Trochę będzie prywatności, trochę będzie krytyki i trochę będzie od serca. Wyobraźcie sobie, że posiadacie własny dom lub mieszkanie. W mieszkaniu również zawsze coś się zepsuje. I gdy coś się zepsuje, to nie kupujecie nowego mieszkania, tylko próbujecie naprawić tę zepsutą część. Nie ważne co to będzie, żarówka, kran czy drzwiczki od komody. Wszystko można naprawić, może nie samemu, ale z czyjąś pomocą na pewno! Tak samo jest w związku. W każdym związku pojawiają się kłótnie, w każdym związku pojawiają się konflikty oraz gorsze dni. I w każdym związku coś się psuje. I gdy się coś zepsuje, to nie szukacie nowej osoby, tylko próbujecie tę rzecz naprawić. Oczywiście opisując tutaj te wszystkie sytuacje, mam na myśli poważny związek, a nie gimnazjalny. Dlaczego bardzo dużo par się rozstaje, pomimo tego, że byli dla siebie najważniejsi? Pierwsza opcja może być taka, że nie był to poważny związek, a druga opcja, że im nie zależy na sobie tak bardzo, żeby o siebie zawalczyć i próbować coś naprawić. Dlaczego nasze babcie i dziadkowie przeżyli ze sobą całe życie? Bo gdy znaleźli tę osobę, którą naprawdę kochają, której szukali przez całe życie, to po każdej kłótni próbowali tę rzecz naprawić i nie szukali innego partnera.


Gdy miałam 15 lat, nawet do głowy mi nie przyszło, żeby szukać chłopaka. Chodząc do technikum, poznałam przez przypadek chłopaka, z którym jestem w związku do dzisiaj. Nie powiem, że było u nas kolorowo. Na początku owszem, gdy się dopiero poznawaliśmy, gdy się dobrze nie znaliśmy, nie znaliśmy swoich wad. Po jakimś czasie pojawił się kryzys. Śmiało mogę o tym napisać, że mieliśmy kryzys, który bardzo długo trwał. Pisząc, to nie mam na myśli kilku dni, tylko kilka miesięcy. Nie było tygodnia bez kłótni. Po jakimś czasie zarówno ja, jak i mój chłopak otworzyliśmy oczy, zrozumieliśmy, co tak naprawdę liczy się w życiu. Zrozumieliśmy, że się bardzo kochamy i nie widzimy poza sobą świata. Jesteśmy do siebie bardzo podobni nie tylko z charakteru, ale również z wyglądu. Już nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz usłyszałam, że wyglądamy jak rodzeństwo, więc czasami żartujemy, że jesteśmy bliźniakami, co prawda kolor włosów się różni, ale tylko kolor! Jestem w 100% pewna, że mój chłopak jest tym chłopakiem, za którego będę chciała w przyszłości wyjść za mąż, z którym będę chciała założyć rodzinę i mieć dzieci.
Na ten moment mogę powiedzieć, że znamy się jak łyse konie, wiemy o sobie dosłownie wszystko. Bywają momenty, że rozumiemy się bez słów, że w tym samym czasie powiemy dokładnie to samo. Daniel nie tylko jest moim chłopakiem, ale również najlepszym przyjacielem. To on tuż za rodziną wie o mnie najwięcej, to on mnie wspierał, gdy przechodziłam trudny okres w swoim życiu, to on był przy mnie, kiedy miałam ochotę rzucić wszystko w cholerę, to on razem ze mną płakał i się śmiał. Czasami się zastanawiam, jakie miałam szczęście, trafiając na takiego chłopaka.

Powyższy cytat należy do moich ulubionych. Mówi, czym należy się kierować, aby stworzyć prawdziwy, zdrowy i dojrzały związek. Co należy zrobić, aby z drugą połówką przejść przez całe życie i się razem zestarzeć. Oraz może nieść naukę dla wielu par.


Dokładnie dzisiaj 31 lipca mija 3 rok, odkąd wspólnie z chłopakiem przemierzamy świat, odkąd jesteśmy dla siebie najważniejsi, odkąd nic nie ma dla nas większego znaczenia. 3 lata! Z jednej strony mało, ale z drugiej strony bardzo długo. Tyle razem już przeszliśmy. Tyle było dobrych momentów i tych złych, ale nic ani nikt nie zepsuło naszego związku oraz naszej relacji. Mieliśmy próbę, która tylko umocniła fundamenty naszego związku!
A teraz chciałabym się zwrócić do Ciebie kochanie, bo wiem, że to czytasz. Czytasz każdy mój wpis i jesteś moim wiernym czytelnikiem. Nie będę składać Ci życzeń, bo dobrze wiesz, że życzę ci jak najlepiej, jestem z Tobą całym swoim sercem. Zawsze i we wszystkim Cię dopinguję i nigdy to się nie zmieni!


A jakie wy macie zdanie na ten temat? Macie już taką osobę, z którą wiecie, że będziecie dzielić przyszłość? Podoba wam się powyższy cytat? Jakie macie zdanie na ten temat? Podzielcie się ze mną w komentarzach, a ja z przyjemnością wszystkie je przeczytam! Do następnego!


28

Copyright © Szablon wykonany przez My pastel life