• LIFESTYLE
  Chcesz zobaczyć jak wygląda moje życie na co dzień? Poznać mnie troszeczkę z innej strony. Tutaj poczytasz między innymi o moim życiu, mojej codzienności czy o przeciwnościach, z którymi na co dzień się borykam!
  Czytaj więcej
 • PHOTOGRAPHY
  Uwielbiam uwieczniać dobre momenty na zdjęciach. Zawsze mam aparat pod ręką. Chcesz zobaczyć moje najlepsze zdjęcia, śledzić moją naukę krok po kroku? Znajdziesz to tutaj - sprawdź teraz!
  Czytaj więcej
 • PLANNING
  Staram się zaplanować każdy swój dzień. Uważam, że zaplanowany i uporządkowany dzień to szczęśliwy dzień. Chciałabyś zacząć planować swój czas? Poznaj moje najlepsze metody planowania!
  Czytaj więcej
Hej!
Mam na imię Renata i na co dzień podążam przez życie z maksymą carpe diem. Jeśli chcesz myśleć pozytywnie, doceniać to, co masz, to dobrze trafiłeś. Nie dam Ci recepty na szczęście, ale postaram się, żebyś to szczęście sam odnalazł!
CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?
Czytaj więcej

3 kroki do wiosennej motywacji

Po długich, mroźnych dniach nadszedł trzeci miesiąc w roku, nadszedł marzec. Jest to pierwszy wiosenny miesiąc. Mimo tego, że jeszcze nie czuć wiosny w 100% to na pewno jest to mały kroczek w tym kierunku. Dni stają się coraz dłuższe, coraz częściej jesteśmy budzeni promieniami słońca. W marcu wszystko budzi się do życia, zarówno przyroda jak i ludzie. Uwielbiam wiosnę, dzięki niej mam więcej motywacji, mam więcej energii i ogólnie życie staje się piękniejsze. W tym wpisie chcę Wam przedstawić 3 najlepsze porady jak obudzić się ze snu zimowego i zacząć żyć! Tak pięknie jak to tylko możliwe.

1. Poranny spacer

Zamiast spać czy leżeć do 10 w łóżku, lepiej przejść się po podwórku i dotlenić swój organizm oraz mózg. Może to być dłuższy spacer z psem, poranny jogging. Takie świeże, poranne powietrze może zdziałać cuda. Przestawić się na taki tryb życia może być bardzo ciężkie, ale efekty na pewno z czasem przyjdą. Kolejnym plusem będzie ruch. W tych czasach przy zamkniętych siłowniach taki zwykły spacer czy poranny bieg może poprawić nasz stan fizyczny i psychiczny. Zamiast do pracy jechać samochodem, możemy przejść się pieszo ewentualnie skorzystać z roweru. A wiadomo, że trochę ruchu jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Jak to się mówi, w zdrowym ciele, zdrowy duch!

2. Zmiany

Wiosna nam się kojarzy ze zmianami. Warto więc zrobić porządki w mieszkaniu, w garderobie. Takie wiosenne sprzątanie może nas zmotywować. Dobrze wiem, że ciężko jest zrobić pierwszy krok, bardzo ciężko jest zacząć, ale gdy już wejdziemy w ten rytm, to uwierzcie, że nie będzie końca. Przy okazji gdy włączymy w tle naszą ulubioną muzykę lub jakiś serial to już całkiem czas szybciej minie. Jeśli jesteśmy przy zmianach, to możemy zrobić je wszędzie. Nie tylko w domu, ale również mediach społecznościowych, w naszych nawykach oraz przyzwyczajeniach. Uważam, że wiosna będzie idealną okazją do tego typu zadań. Od razu poczujemy się lepiej, gdy pozbędziemy się niepotrzebnych rzeczy, ludzi czy nawyków.


3. Życie pełne planów i celów

Tak samo jak przyroda się zmienia na wiosnę, tak samo możemy i my sami się zmienić. Nasze plany i marzenia zmienić w rzeczywistość. Warto pomyśleć o kursach, szkoleniach. Podnoszenie swoich kwalifikacji i umiejętności to bardzo ważna rzecz. Poza tym mając nowe umiejętności, z większym zapałem możemy zabrać się do pracy. Od swojej tatuatorki usłyszałam piękny tekst: "Marzenia się spełnia, a nie ma!" Dlatego idąca dużymi krokami wiosna jest do tego idealną okazją! Co roku mamy jakieś nowe postanowienia, cele. Niektóre z nich uda nam się osiągnąć, reszta idzie w zapomnienie. A gdyby tak stare cele odgrzebać, wypisać je na kartce i jeszcze raz przeanalizować, które jesteśmy w stanie zrealizować, a których na dobre należy się pozbyć.


Pamiętajcie kochani, wiosna jest symbolem narodzin, życia i rozkwitu. Symbolizuje budzenie się narodu i marzenia o lepszym życiu. Te trzy powyższe rady umożliwią Wam to, ale niczego za Was nie zrobią. Mam nadzieję, że w jakimś stopniu Was zmotywowałam, że pierwsze słoneczne dni dostarczą Wam mnóstwa energii, a wczesne wstawanie nie będzie dla Was ciężarem, tylko dobrą okazją do spełnienia większej ilości marzeń. Trzymajcie się cieplutko, do następnego! 

Komentarze

 1. Poranne wyjście na dwór to prawdziwy strzał w dziesiątkę! Kiedyś wolałam dłużej pospać czy od razu zasiąść przed laptopa by tworzyć nowe posty. Obecnie swój dzień rozpoczynam od porannego spaceru i odpowiednim dotlenieniu mózgu :)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam robić wiosenne porządki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Warto mieć cele, do których dążymy. To nas bowiem motywuje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale śliczne róże! Bardzo przydatne rady 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Odkąd mam psa i wychodzę z nim na spacer koło tej 9, to dzień jest zupełnie inny. Może dlatego, że mój pies nie lubi biegać po ogrodzie (wyjątkiem jest godz. 3 w nocy) i przed spacerem jest strasznie nerwowy i pokazuje, że On już chce wyjść.

  Takie zmiany, wyczyszczenie jakiegoś aspektu życia, działa rewelacyjnie na mój umysł.

  Zapraszam do mnie

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz.
Z przyjemnością wejdę do osób, które przeczytały wpis!